Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αποστασιόμετρα laser


Recommended Posts

Προσοχη στα bosch, διοτι εχουν "δυο ποιοτητες".

Τα πρασινα ειναι τα απλα (σε ολα τους τα εργαλεια) και τα μπλε και τα pro.

 

Eγω με το bosch δεν εχω προβλημα.

Το εχω τωρα σχεδον 8 χρονια με πολλεεεες ωρες δουλειας.

Τωρα τελευταια κανει κατι κολπα και σβηνει, ενω εχει μπαταρια.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα το bosch glm 80 και να επισυμανω και εγω πως με την εμμεση μετρηση υψων μπορεις 

να μετρησεις υψος παραθυρου (πχ). Ειναι ενα σημειο το οποιο πριν το αγορασω , μεσα απο αυτο το 

thread δεν ειχε διευκρινηστει.Δηλαδη δεν λυνει απλα πυθαγορειο οπως τα αλλα, αλλά σε αφηνει απο 

οποιοδηποτε υψος εισαι , να μετρησεις απεναντι υψη (φυσικα κρατοντας το σημειο εναρξης σταθερο).

Link to comment
Share on other sites

για glm 80 μπλέ μιλάω Τerry.... το παλιό μπλέ. Στα καινούργια τα πλαστικά είναι πιο σκληρά χωρίς προστατευτικό ελαστικό και πιο ευθραυστα στις πτώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για τη Stanley τι γνώμη έχετε;

Κοιτούσα αυτό https://eshop.karagianni.com/index.php?route=product/product&product_id=11038

, αλλά βλέπω ότι οι πιο πολλοί εδώ μέσα προτείνουν το Bosch GLM 80

 

Πέραν της εμβέλειας, τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά είναι τα ίδια.Αξίζει το bosch 60€ παραπάνω;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

οκ είναι!! 

Ένα απλό laser αποστασιόμετρο!!! Έχει τις βασικές λειτουργίες που θες από ένα εργαλείο του είδους του!!

και τα πλαστικά του μου φαίνονται ... ανθεκτικά στις πτώσεις.

Δεν υπάρχει λόγος να δώσεις τα 60€ για να πάρεις το ίδιο πράγμα στη τελική

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αν δε θέλετε και μεγάλες ακρίβειες με 17 ευρώ μετρητής υπερήχων με design μετροταινίας  :mrgreen:

 

http://www.skroutz.gr/s/4329656/E-Sun-EM-56.html

Edited by Roy_Hobbs
Link to comment
Share on other sites

εδω και χρονια κυκλοφορουν και με 10€ αλλα οτι ειναι με υπερηχους ειναι για να παιζουν τα παιδιά μας...

 

Το bosch 50 (μπλε) εχω εδω και 5ετια+ και λειτουργει αψογα...Τρωει λιγο τις μπαταριες αλλα χαλαλι...

Link to comment
Share on other sites

για πλάκα το ανέβασα, εννοείται δεν είναι για δουλειά, μου άρεσε το design! όσο για τις μπαταρίες επαναφορτιζόμενες στάνταρ!

Edited by Roy_Hobbs
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα! Εχω το bosch glm 80 professional κανα δυο χρονια τωρα.. σκυλι και η μπαταρια του πολυ καλη θα ελεγα... προχθες πηγα να κανω μια μετρηση και με το που το ανοιγω αρχιζει να κανει μπιπ-μπιπ χωρις να μπορω να πατησω κανενα κουμπι ουτε να μετρησω ουτε να το κλεισω.. σταματαει ειτε μετα απο πολυ ωρα ειτε αν του συνδεσω τον φορτιστη. Σε αλλες δοκιμες που του εχω κανει απο τοτε σπιτι εχω καταφερει ειτε να κανει μια μετρηση και μετα παλι τα ιδια ειτε πολλες επαναλαμβανομενες αυτοματες μετρησεις οποτε απο αυτο βλεπω οτι λειτουργει αλλα δεν με εξυπηρετει. Εχετε να μου προτεινετε κατι προς επιδιορθωση? Εχει καποιος αλλος αντιμετωπισει καποιο παρομοιο προβλημα? Σας ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη το ανοιξα και πατησα το κεντρικο κουμπι μετρησης για ευθεια αποσταση.. κανει επαναλαμβανομενες μετρησεις ανα 2-3 δευτερολεπτα και μερικες στιγμες και λιγο μεγαλυτερες παυσεις.. μπορει στο συνολο να εχει κανει και 100 μετρησεις. Οποιαδηποτε βοηθεια ειναι χρησιμη! Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.