Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποιο αρχιτεκτονικό λογισμικό ΒΙΜ;


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 179
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 

Kαι εγώ εντυπωσιάστηκα; Aναμεσα σε αυτό και το archicad se ποιο προτείνετε; Γνωρίζει κανείς τους περιορισμούς του σε σχέση με την κανονική έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Όντως το IDEA είναι πάρα πολύ καλό και νομίζω κάπου το πήρε το μάτι μου σε ένα review του cadalyst magazine...

 

γειά σου Χάρη χαίρομαι που σε βλέπω :wink: . Εγώ δεν ξέρω να σου πω ακριβώς το κόστος τους αλλα φανταζομαι ότι το All Plan είναι πιο φτηνό. Για το 2ρο που είπες πάλι δεν είμαι σίγουρος αλλά αμφιβάλλω γιατί η μία λέγεται Nemetchek και η άλλη Graphisoft (η τελευταία έχει το archicad).

 

Νομίζω την έχει εξαγοράσει...

 

Παρατήρηση: Παρακαλώ συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, achille.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

όχι.

 

H Nemetchek έχει όντως αγοράσει την Graphisoft, αλλά δεν την έχει απορροφήσει. Υφίσταται κανονικά σαν ξεχωριστή επιχείρηση και αναπτύσσει το Archicad.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Να πω ότι εδώ και λίγους μήνες έχω το archline και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Τόσο από το πρόγραμμα, όσο και από την υποστήριξη. Όχι φυσικά πως είναι 100% τέλειο αλλά πραγματικά το πρόγραμμα τα σπάει. Πάντως τα αρνητικά του προγράμματος είναι ελάχιστα.

Να πω πως στο γραφείο ένα παλικάρι ήξερε το archicad και μέσα σε 1-2 μήνες μου λέει ότισυγκρίνοντάς το με το archline δεν θα ξανασχοληθεί με το archicad.

Το archine συνεργάζεται με το artlandis.

Link to comment
Share on other sites

H μισή του Αrchicad , περίπου 1.900Ε.

Μου το είχαν εγκρίνει από το ΕΣΠΑ αλλά δυστυχώς τότε δεν είχα επιπλέον λεφτά για να το πάρω και αυτό, αν και αρχικά το είχα δηλώσει .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.