Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Δικαιολογητικά για αλλαγή κατηγορίας μελετητικού πτυχίου


AereVoS

Recommended Posts

Μήπως ξέρει κάποιος τα ποσά πού πρέπει να συγκεντρωθούν για αλλαγή κατηγοριών. Με ενδιαφέρει η κατηγορία 6 και 7.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση υπάρχει στο ποστ #6

Αρκεί να βρεις τα ποσά των κατηγορίων που θέλεις από την ιστοσελίδα του υπουργείοy ( www.ypex-mele.gr )

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Στη άθροιση των αμοιβών μας βάζουμε μόνο τις μελέτες? Αμοιβές από επιβλέψεις δεν μπορούμε να τις συνυπολογίζουμε? Μιλάω για αναβάθμιση από A' σε Β' τάξη και έχω μόνο αμοιβές από οικοδομικές άδειας ιδιωτικών έργων να αθροίσω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις αναβάθμιση σε Β' μόνο από ιδιωτικά οικοδομικά έργα. Για Γ' δεν μπορείς σίγουρα, μου το έχει πει ο υπάλληλος που ασχολείται με τις αναβαθμίσεις...Πάρε ένα τηλέφωνο στην Δ15 και ρώτα για τις επιβλέψεις, δεν είμαι σίγουρος.... 

Link to comment
Share on other sites

Οκ, θα επικοινωνήσω με τη Δ15. Απλά ρώτησα μήπως το ήξερε κάποιος.

Πάντως επειδή δεν είχα ξανασχοληθεί με το θέμα, με ψιλοκούφανε το νούμερο που έχουν ορίσει ότι πρέπει να έχεις για να αλλάξεις κατηγορία. Δεδομένης της μηδενικής δραστηριότητας στα ιδιωτικά έργα και των ελαχίστων μελετών που υπάρχουν στο δημόσιο δεν καταλαβαίνω πως μπορεί κάποιος να ανέβει κατηγορία (μάλλον μόνο όσοι έχουν τη τύχη να απολαμβάνουν απευθείας αναθέσεις) 

Edited by TomA
Link to comment
Share on other sites

Με απευθείας αναθέσεις είναι δύσκολο να πιάσεις το ανώτατο όριο της επόμενης κατηγορίας...Εκτός αν "βρέχει" αναθέσεις....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σε τηλεφωνική επικοινωνία με το γραφείο αναβαθμίσεων μου απάντησαν ότι μπορούμε να συμπεριλάβουμε και τις αμοιβές μας από επιβλέψεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.