Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αναστολή του Π.Δ. 138/09 για τα μητρώα μελετών δημοσίου


GeorgeS

Recommended Posts

Ανεστάλλη εκ νέου η ισχύς του ΠΔ 138/2009 όπως με πληροφόρησαν από τη ΓΕΜ την προηγούμενη εβδομάδα. Δεν έχει γίνει ΦΕΚ απλά ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

ΠΡΟΕΔΡΙΚΟ ΔΙΑΤΑΓΜΑ ΥΠ' ΑΡΙΘΜ. 133 (ΦΕΚ Α' 263/16/12/2011)

Αναστολή του Π.Δ. 138/2009 "Μητρώα Μελετητών και εταιρειών Μελετών" (Α΄185)

 

 

Παρατείνεται έως 16/11/2012 η αναστολή της ισχύος του Π.Δ 138/2009 (Α' 185) "Μητρώα Μελετητών και Εταιρειών Μελετών", η ισχύς του οποίου έχει ήδη ανασταλεί με τα Π.Δ 193/2009 (Α' 232) και 112/2010 (Α' 192), μέχρι 16/11/2011. Η ως άνω παράταση αρχίζει από τις 17/11/2011.

 

Μέχρι την ημερομηνία 16/11/2012, εξακολουθούν να ισχύουν οι προηγουμένως ισχύουσες διατάξεις.

 

 

Edited by achille
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

να ρωτήσω αυτό επηρεάζει τους ΤΕ ή και τούς ΠΕ πού δεν έχουν γραφτεί στα μητρώα?

εγώ πού δεν έχω γραφτεί μπορώ να πάω και τι χρειάζεται?

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές σε μιά γραμμή :

Άλλη επιτροπή γνωμοδότησης, αξιολόγηση, περαιτέρω "δέσμευση" των εταιρικών, 10ετής ισχύς πτυχίου, αλλαγές ορίων (προεκτιμώμενης) στις τάξεις πτυχίου.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Άρθρο 16, Μεταβατικές διατάξεις

παρ.1

"Μέχρι την έκδοση των νέων πτυχίων τα πτυχία που εκδόθηκαν υπό το προηγούμενο νομοθετικό καθεστώς διατηρούν την ισχύ τους μέχρι τη λήξη τους ή την καθ’ οιονδήποτε τρόπο αναθεώρησή τους."

Edited by kan62
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχει προσέξει κανείς το αρθ. 3 παρ. 2 του Π.Δ. που αναφέρει " Η αίτηση συνοδεύεται από την προβλεπόμενη στην

παρ. 4 του άρθρου δωδέκατου του ν. 2338/1995 (Α΄ 202) εισφορά"

 

Αν ανατρέξεις στο συγκεκριμένο νόμο είναι παντελώς άσχετος και δεν αναφέρει καμία προβλεπόμενη εισφορά, δε ξέρω βέβαια αν μου έχει ξεφύγει και τίποτα είναι 490 σελίδες

 

Ο ν. 2338/1995 αφορά την κύρωση μίας σύμβασης για το αεροδρόμιο Αθηνών

 

Επίσης έχει αναρωτηθεί ποτέ κανείς γιατί πρέπει να πληρώνουμε για το τίποτα; Γιατί λήγουν τα πτυχία; Μήπως ξυνίζουνε με τον καιρο;

Edited by tapam77
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.