Μετάβαση στο περιεχόμενο

Adsl και σταθερό τηλέφωνο


nikoskourtis

Recommended Posts

Θέλω να κάνω μια νεα σύνδεση τηλεφώνου και internet στο γραφείο μου. Οι επιλογές μου είναι ΟΤΕ, HOL, Forthnet.

Ολες οι εταιριες έχουν προγράμματα home και προγράμματα bussiness. Τα bussiness ειναι συνήθως αρκετά ακριβά (και προσφέρουν απεριόριστες κλήσεις. Εγώ όμως θελω να πληρώνω λίγα και δε με ενδιαφέρουν οι απεριόριστες κλήσεις. μπορώ να βάλω κάποιο πρόγραμμα home;

Να σημειώσω ότι δε μιλάμε για εταιρία (με δικό της ΑΦΜ) αλλα για γραφείο οπότε και θα φαίνεται το προσωπικό μου ΑΦΜ. Τί προβλήματα μπορούν να δημιουργηθούν; Τα τηλεφωνικά έξοδα θα μπορούν να μπαινουν στα έξοδα του γραφείου ή πρεπει να επιλέξω bussiness προγραμμα ωστε να μου δίνουν τιμολόγιο;

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν ανέφερα τπτ στην HOL ότι έχω γραφείο και μια χαρά έβαλα το πακέτο με τα 6MBps και 24ευρώ!κια μια χαρά το βάζω και στα έξοδά μου!

Link to comment
Share on other sites

Οτι ειπαν οι παραπανω. Θα βαλω και εγω ενα πακετο home otenet μετα τις γιορτες. Αν στην περιοχη σου εχουν ιδιοκτητα δικτυα 3ες εταιριες πλην οτε κοιτα μηπως σε συμφερει κανενα πακετο με ολα μεσα, δηλ παγιο+ιντερνετ+καποιος χρονος ομιλιας=χχ ευρω το μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω ότι δε μιλάμε για εταιρία (με δικό της ΑΦΜ) αλλα για γραφείο οπότε και θα φαίνεται το προσωπικό μου ΑΦΜ. Τί προβλήματα μπορούν να δημιουργηθούν; Τα τηλεφωνικά έξοδα θα μπορούν να μπαινουν στα έξοδα του γραφείου ή πρεπει να επιλέξω bussiness προγραμμα ωστε να μου δίνουν τιμολόγιο;

 

 

"Bussiness" δε μπορείς να βάλεις. Θέλει εταιρικό ΑΦΜ. Και αντιθέτως, "δωρεάν" απεριόριστες κλήσεις δεν δίνουν στα "bussiness" (για ευνόητους λόγους-δεν ξέρω με το connX@work τι συμβαίνει). Απλή, οικιακή σύνδεση θα βάλεις, με ή χωρίς απεριόριστες κλήσεις (έχει και η hol και η forthnet και από τα δύο). Σαφώς και μπαίνουν αν θέλεις στα έξοδα, ό,τι πακέτο και αν πάρεις.

 

τα business πακέτα έρχονται με QoS.

 

SLA (Service Level Agreement) θέλεις να πεις μάλλον. Το QoS είναι εντελώς διαφορετικό πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!

θα βαλω το επιδοτουμενο (η λευκαδα ειναι στις περιοχες επιδοτησης απο ΚτΠ) HOL doubleplay lite 6/1mbps με 18,5 ευρω το μηνα (το εχω και στο σπιτι). Δινει και 200 λεπτα προς σταθερα + 20 προς κινητα. Δε με ενδιαφερουν οι απεριοριστες κλησεις γιατι εχω το voipdiscount για αυτο το σκοπο με ελαχιστο κοστος.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.εγλω στο γραφέιο εχω της hol με τα 24mbps και 39,90 το μήνα απεριοριστες αστικεσ και υπεραστικες κλήσεις και μια ωρα δωρεαν κινητα.ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη.βέβαια αν θες κάτι φθηνότερο η hol έχει και πιο φθηνα προγραμματα.α και ειναι Ηome συνδεση.οποτε δεν θα εχεις κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.