Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Διόδια STOP! Δεν πληρώνουμε σε όλη την Ελλάδα!


Adavis

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 341
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

η αλήθεια είναι ότι μετά από 5,5 ώρες παραμονή στη Μαλακάσσα την Κ. Δευτέρα το απόγευμα πολύ το σκέφτομαι που πάνε αυτά τα χρήματα που πληρώνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Στην Αγγλία ήταν απλά τα πράγματα.

 

Σου έλεγχε το εισιτήριο ο οδηγός στην είσοδο του λεωφορείου. Όλοι μπαίνανε από την μπροστινή πόρτα και οι πιο πολλοί είχαν κάρτες που τις χτυπάγανε σε ένα μηχάνημα οπότε δεν καθυστερούσε η διαδικασία.

 

Δεν είχες εισιτήριο ή κάρτα...δεν έμπαινες.

 

Ούτε ελεγκτές ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε και αυτό!

 

Επιστολή μιας κυρίας μέλους του κινήματος ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ στο ΣΚΑΙ σχετικά με το όργιο διαπλοκής ΜΜΕ-Κυβέρνησης-Εταιριών εκμετάλλευσης διοδίων.

 

Αν είναι αλήθεια αυτά ειδικά:

"...Ο κύριος Λαμπρόπουλος, πρώην υπάλληλος της ΓΕΚ-ΤΕΡΝΑ (πρώην Γεν. Διευθυντής της Νέα Οδός Α.Ε.) και νυν Γεν. Γραμματέας του Υπουργείου Υποδομών και η κυρία Καλτσά, πρώην μέλος του Δ.Σ. της εταιρίας ΓΕΚ-ΤΕΡΝΑ και νυν Γεν. Γραμματέας του Υπουργείου Υποδομών (οι λύκοι που φυλάνε τα πρόβατα), θα μπορέσουν να σας το επιβεβαιώσουν αν ασκήσετε σοβαρά τα καθήκοντα δημοσιογραφίας σας...."

 

τότε σηκώνει μέχρι και παραίτηση κυβέρνησης...

Link to comment
Share on other sites

Το κείμενο της κυρίας είναι από απλοϊκά φαιδρό, μέχρι σκόπιμα και εμπαθώς παραπλανητικό. Πρόκειται για μιά καλογραμμένη προπαγάνδα που υλοποιεί όλους τους γνωστούς κανόνες της παραπληροφόρησης.

Καμία προπαγάνδα όμως, όσο έξυπνη και να είναι, δεν μπορεί τελικά να συγκαλύψει την αντικοινωνική συμπεριφορά αυτών που δεν πληρώνουν και αφήνουν σε εμένα να μεταφέρω και το δικό τους μερίδιο του φορτίου.

Το μόνον σωστό είναι ότι οι δύο Πασόκοι ΓΓ είναι στελέχη της ΓΕΚ (και όχι μόνον αυτοί και αρκετοί άλλοι από άλλες εταιρείες), αυτό όμως είναι γνωστό εδώ και ενάμιση χρόνο, από τον Νοέμβριο του 2009, τώρα το έμαθε η κυρία ; άλλωστε επελέγησαν με το, (ως γνωστόν παντελώς αδιάβλητο), opengov !!!!

Link to comment
Share on other sites

Εσύ jkar το ήξερες από πριν; Εγώ όχι!

 

Δηλαδή δεν σου λέει τίποτα το γεγονός ότι "πρώην" στελέχη αυτών των εταιρείων που λυμαίνονται τους αυτοκινητόδρομους, είναι τώρα στην αναθέτουσα αρχή;

 

Εμένα ξέρεις τι μου λέει; Γιάννης κερνάει, Γιάννης πίνει...

 

Μεγάλο φαγοπότι φίλε...Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τους υποστηρίζεις...

 

ΥΓ Το ύφος του κειμένου δεν με ενοχλεί καθόλου...Αν ήμουν ένας από τους δημοσιογράφους του ΣΚΑΙ θα με ενοχλούσε. Το περιεχόμενο μετράει. Λέει αλήθειες ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Εσύ jkar το ήξερες από πριν; Εγώ όχι!

 

Δηλαδή δεν σου λέει τίποτα το γεγονός ότι "πρώην" στελέχη αυτών των εταιρείων που λυμαίνονται τους αυτοκινητόδρομους, είναι τώρα στην αναθέτουσα αρχή;

 

Εμένα ξέρεις τι μου λέει; Γιάννης κερνάει, Γιάννης πίνει...

 

Μεγάλο φαγοπότι φίλε...Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τους υποστηρίζεις...

 

ΥΓ Το ύφος του κειμένου δεν με ενοχλεί καθόλου...Αν ήμουν ένας από τους δημοσιογράφους του ΣΚΑΙ θα με ενοχλούσε. Το περιεχόμενο μετράει. Λέει αλήθειες ή όχι;

Ανέβασα ένα link, δές το,

ναι για όποιον παρακολουθεί τον τύπο, blogs κλπ αυτό, και πολλά άλλα, είναι γνωστά από χρόνια.

Βεβαίως και μου λέει, υπάρχουν χιλιάδες τέτοια υπόγεια ρεύματα μεταξύ ενός κράτους που "ελέγχει" και "ρυθμίζει" σχεδόν τα πάντα και όλων αυτών που μπορούν και βγάζουν λεφτά ακριβώς από αυτές τίς "ρυθμίσεις". Το έχω γράψει πολλές φορές, όμως, εδώ, τώρα, το θέμα μας είναι η μή πληρωμή των διοδίων.

Προσπαθώ να μην αντιμετωπίζω τα θέματα, Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός, με αυτούς ή με τους άλλους, γενικά, δεν υπήρξα ποτέ οπαδός και έχω μιά βαθειά αντιπάθεια στίς απλουστεύσεις.

Υποστηρίζω την ανάγκη κατασκευής αυτοκινητοδρόμων στην Ελλάδα. Και γιατί η ανάπτυξη μιάς χώρα περνά υποχρεωτικά πάνω από μιά επαρκή υποδομή και για λόγους οδικής ασφάλειας. Διαφωνείς σε αυτούς τους στόχους ; οι σχετικές συμβάσεις είναι δημόσιες, έχεις εντοπίσει κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα ; το συζητάμε, αλλιώς για δίκη προθέσεων και υποθέσεων δεν προσφέρομαι.

Το περιεχόμενο του κειμένου της κυρίας είναι προσβλητικό για την νοημοσύνη μου και το ύφος του φθηνή προπαγάνδα, πολύ πονηρά και "πιασάρικα" δοσμένη

Link to comment
Share on other sites

Το περιεχόμενο μετράει. Λέει αλήθειες ή όχι;

 

Δύσκολη ερώτηση!

Η απάντηση στα "επίσημα ελληνικά" συνήθως είναι "άλλα λόγια ν΄αγαπιώμαστε..."

Link to comment
Share on other sites

Το κείμενο αυτό θα μπορούσε να θεωρηθεί αντικειμενικό εάν δεν έγραφε "η κυβέρνηση το 2007" αλλά "η Βουλή το 2007" ή έστω "τα δύο μεγάλα κόμματα το 2007".

 

Κατά τα άλλα πρέπει να μάθουμε να διαβάζουμε πίσω από τις γραμμές ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.