Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Φάκελος φορολογικών άδειας


myri

Recommended Posts

Οτι ειπε ο Μανωλης.

 

Δεν εχει καμια σημασια αν εχεις αναλυτικο ή συμβατικο, παντα πληρωνεις τα παραπανω επι του προυπολογισμου του εργου (οπως και αν προκυπτει αυτος)

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σε οποιαδήποτε ΔΟΥ μπορείς, αλλά καλό είναι να ξέρεις εσύ τον κωδικό του δήμου που ανήκει το έργο σου γιατί αν πέσεις σε υπάλληλο με ψυχολογικά προβλήματα μπορεί να χάσεις την μισή μέρα σου να τον βλέπεις να σημαδεύει τα πλήκτρα στο πληκτρολόγιο στο περίπου........

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Καλησπέρα...

Μία ερώτηση για το παράβολο δημοσίου 0,5% μέγιστο ποσό 2,50.

Έχει καταργηθεί το μέγιστο 2,50€;

Πήγα στην πολεοδομία και μου είπαν πως πληρώνουμε κανονικά 0,5% x Π. Ισχύει;

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Βρε παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής : έβγαλα πριν από 1 μιση χρόνο μια έγκριση δόμησης για δυο δικές μου μεζονέτες και τελικά μου έληξε. Επειδή πριν λήξει πήγα να εκδώσω την άδεια δόμησης μου είπε ο μηχανικός της πολεοδομίας ΄΄μην ανησυχείς θα την επανεκδόσεις σύμφωνα με την προηγούμενη και όλα οκ΄΄, τώρα λοιπόν μου λένε ότι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω όλες τις αμοιβές και κρατήσεις που είχα κάνει τότε οπότε πρέπει να ξαναπληρώσω  :sad:. Υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να χρησιμοποιήσω αμοιβές κρατήσεις από την παλιά άδεια? Υπ' όψιν πρόκειται για ακριβώς την ίδια άδεια δηλαδή δεν αλλάζω σχέδια κ.τ.λ. 

Link to comment
Share on other sites

δηλ τι σου λένε 

να πληρώσεις συμπληρωματικές αμοιβές μελετών

π.χ λόγω αλλαγής λ??

(δεν γνωρίζω  άλλαξε-δεν άλλαξε??)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.