Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2008)


Recommended Posts

Συμφωνώ με τον Παναγιώτη, γι' αυτό παρακαλώ να διαγραφεί αυτό το μήνυμα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 821
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παίδες δε νομίζω ότι ενδιαφέρει ιδιαίτερα να έχουμε εδώ μια λίστα με όλα τα μέλη του φόρουμ που πήραν προέγκριση. Παρακαλώ να προσφέρετε ουσιώδεις πληροφορίες. Το thread είναι ήδη εξαιρετικά μεγάλο

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε "eviz". Πηγα στην εφορια ,μου εδωσαν την υπευθυνη δηλωση αλλα επισης που ειπαν αυτο που ειπες και εσυ περι συμβολικου ενοικιου...Ελπιζω και με τη θεωρημενη δηλωση παντως να μην μου πουν τιποτα περιεργα κατα τον ελεγχο...

 

Υ.Γ. Παιδια απο περιοχη Λαμιας εγω.Ειχα κανει αιτηση τη μερα που βγηκε το προγραμμα και τυχαια ειδα στη σελιδα του οαεδ για την προεγκριση μου!Παλι καλα γιατι οπως πολυ σωστα ανεφεραν και μερικα παιδια πιο πανω, τα χρηματα τα εχουμε πολυ μεγαλη αναγκη!Μακαρι να συντομευσουν οι ελεγκτες...

Link to comment
Share on other sites

και πως θα το ελένξουν;;;;

απλά θα σε ρωτήσουν και εσύ θα πεις όχι

το πολύ να ρωτήσουν τι ήταν πριν ο΄ποτε σκέψου κάτι

 

Και εγώ πολεμάω για το σωστό και το δίκαιο σε αυτή τη χώρα...

Παραδίδω τα όπλα...

:):):)

Link to comment
Share on other sites

ήρθε και η δικιά μου προ-έγκριση μου παιδιά...:D...καλή αρχή σε όλους τους Μηχανικούς

 

 

ρε σεις σκέφτομαι να πάρω έναν υπολογιστή Desktop γύρω στα 1.200ευρό

 

και σκέφτομαι επίσης να πάρω και επίσης έναLaptop για το γραφείο...

 

...γίνεται άραγε να τα συνδυάσω αυτά τα δύο στην επιδότηση ή θα υπάρξει πρόβλημα ?

θα το κάνει κανένας?το έχει κάνει:confused:

ουσιαστικά μπορείς να πάρεις οποιοδήποτε εξοπλισμό θέλεις ή υπάρχουν π.χ. όρια?

 

Επίσης εαν πάρω ένα PDA/κινητό τηλέφωνο μπορεί να δικαιολογηθεί?ουσιαστικά είναι εξοπλισμός γραφείου και απαραίτητο πάνω κάτω...

 

Υπάρχει τελικά κάποιος κατάλογος ο οποίος να αναφέρει ποια πράγματα ακριβώς δικαιολογούνται και ποια όχι????????

 

 

τα φώτα σας παιδιά

 

Χρώματα και bold καλό είναι να αποφεύγονται.

Παναγιώτης

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις σκέφτομαι να πάρω έναν υπολογιστή Desktop γύρω στα 1.200ευρό

 

και σκέφτομαι επίσης να πάρω και επίσης έναLaptop για το γραφείο...

 

Έτσι όπως τα λες, υποννοείς ότι το desktop θα το κρατήσεις...σπίτι σου, και το laptop θα το έχεις στο γραφείο. Αν και θεωρητικά θα μπορούσες να το κάνεις, όταν έρθουν για έλεγχο (πόσο μάλλον στους αιφνίδιους μέσα στα εξάμηνα), θα έχεις πρόβλημα αν δεν έχεις όλα όσα έχεις αγοράσει με τιμολόγιο, μέσα στο γραφείο σου (προφανώς παίρνω την περίπτωση που το γραφείο δεν είναι με παραχωρητήριο στο σπίτι).

Γνώμη μου, θα μπορούσες να πάρεις ΚΑΙ το laptop (άνετα το δικαιολογείς π.χ. να θέλεις να δείξεις κάποια σχέδια σε πελάτες ή ακόμα και στην οικοδομή - τραβηγμένο αλλά δεν μπορούν να σου πουν τίποτα).

 

Το καλύτερο από όλα είναι να πας στον τοπικό ΟΑΕΔ και να τους ρωτήσεις, για να είσαι εξασφαλισμένος.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λες, υποννοείς ότι το desktop θα το κρατήσεις...σπίτι σου, και το laptop θα το έχεις στο γραφείο. Αν και θεωρητικά θα μπορούσες να το κάνεις, όταν έρθουν για έλεγχο (πόσο μάλλον στους αιφνίδιους μέσα στα εξάμηνα), θα έχεις πρόβλημα αν δεν έχεις όλα όσα έχεις αγοράσει με τιμολόγιο, μέσα στο γραφείο σου (προφανώς παίρνω την περίπτωση που το γραφείο δεν είναι με παραχωρητήριο στο σπίτι).

Γνώμη μου, θα μπορούσες να πάρεις ΚΑΙ το laptop (άνετα το δικαιολογείς π.χ. να θέλεις να δείξεις κάποια σχέδια σε πελάτες ή ακόμα και στην οικοδομή - τραβηγμένο αλλά δεν μπορούν να σου πουν τίποτα).

 

Το καλύτερο από όλα είναι να πας στον τοπικό ΟΑΕΔ και να τους ρωτήσεις, για να είσαι εξασφαλισμένος.

 

όχι..και τους δύο θα τους έχω για χρήση στο γραφείο μια που έχω ήδη 2 desktops στο....σπίτι μου

..αλλά όταν βγαίνω εκτός πόλης για δουλειά και για συναντήσεις θα παίρνω μαζί μου το Laptop απαραίτητα διότι χρειάζεται..εννοείται ότι όλα θα είναι νόμιμα και με τιμολόγιο..απο οτι έχω ρωτήσει στα κεντρικά του ΟΑΕΔ μου έχουν πει ναι

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.