Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2008)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 821
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπόν με ανάγκασες να το διαβάσω :!:

Στη σελ 5 γράφει

 

Σε περίπτωση που δεν πληρούνται οι όροι και οι προϋποθέσεις της ΚΥΑ, η Υπηρεσία πρωτοκολλεί την αίτηση και δεν την αποστέλλει στην Τριμελή Επιτροπή Αξιολόγησης εκδίδοντας «απορριπτική απόφαση».

 

άρα δέχεται την αίτηση

αν δεν τη δεχτεί κάνεις τέτοια φασαρία που στο τέλος τη δέχεται :evil:

το δικό τους το πρόγραμμα το γράφει δεν το φαναταστήκαμε μόνοι μας

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ομως μεχρι στιγμης το προγραμμα που κυκλοφορει απο 30-5-2008 "Νεοι και Επιχειρηματικοτητα" δεν ειναι για μηχανικους !!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θα κανω αυτες τις μερες εναρξη επαγγεματος και εψαξα για την επιδοτηση του οαεδ για τους νεους επιστημονες... μπορουν οι μηχανικοι να μπουν στο προγραμμα των 12.000 αλλα το θεμα εινα πως πρεπει πρωτα να νοικιασω χωρο(ωστε να κανω την εναρξη επαγγελματος), να κανω την αιτηση, να ξοδεψω 4800 και μετα να μου πουν αν θα παρω τα χρηματα... σε περιπτωση πχ που για καποιο γραφειοκρατικο λογο δεν την παρω την επιδοτηση θα παρω... (συγκρατουμαι...!)

Ξερετε μηπως μπορω πρωτα να παρω τηνε πιδοτηση και μετα να αρχισω το ξοδεμα?

Συγνωμη αλλα ειναι χαζο να περιμενουν απο εναν νεο μηχανικο να εχει 4800+2200 (ενδεικτικη τιμη ενοικιου για ενα χρονο)=7000 για να ξεκινησει...

Αν ξερετε κατι ενημερωστε με!

Ευχαριστω, από έναν νέο συνάδελφο!

Link to comment
Share on other sites

Ναιιιιιιιιιιιιι!

καλά τα διάβασες

μπορείς να πάρεις την προέγκριση, και μετά να ξοδέψεις

νομίζω πως μπορείς να χρησιμοποιήσεις και ιδιόκτητο χώρο για γραφείο, αρκεί να μην είναι κατοικία

Link to comment
Share on other sites

Δήλωσε ότι χρησιμοποιείς ένα δωμάτιο της οικίας σου για γραφείο.

Οι περισσότεροι αυτό κάνουν για να κάνουν έναρξη επαγγέλματος.

Μάλιστα δε χρειάζεται να είναι δικό σου το σπίτι. Μπορεί να είναι του πατέρα σου κ.λπ.

Link to comment
Share on other sites

Δήλωσε ότι χρησιμοποιείς ένα δωμάτιο της οικίας σου για γραφείο.

Οι περισσότεροι αυτό κάνουν για να κάνουν έναρξη επαγγέλματος.

Μάλιστα δε χρειάζεται να είναι δικό σου το σπίτι. Μπορεί να είναι του πατέρα σου κ.λπ.

 

Χάρη δεν μπορείς να το κάνεις αυτό για να ενταχθείς. Μιλάει για επαγγελματικό καθαρά χώρο. Όχι σπίτια, όχι σε άλλο γραφείο υπάρχον .....δλδ θέλει νέο γραφείο έστω και εικονικά για 12 μήνες που θα ελέγχεται.

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλά στο οαεδ μου είπαν πως πρέπει πρωτα να τα ξοδεψω...ειναι κανεις που πρωτα πηρε την προεγκριση και μετα να αρχισε να ξοδευει? και αν ναι σε ποιον οαεδ το εκανε?(απλα για να εχω πατημα να τους την πω στον οαεδ αμαρουσιου που ειναι και απιστευτα ειρωνικοι!)

αυτό με το σπίτι δεν γίνεται γιατί θέλουν επαγγελματικη στέγη...εγω δεν εχω προβλημα να νοικιασω αρκει να ξερω πως θα την παρω την επιδότηση...

Το προγραμμα ειναι για "Νεους επιστημονες", οπότε αν κάποιος το έχει κάνει ας μου πει γιατι ήμουν έτοιμος να τα παρατησω και να ανοιξω επαγγελματικη στεγη σπιτι μου...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.