Jump to content

christoller

Members
  • Content Count

    57
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

6 Ουδέτερη

About christoller

  • Rank
    Μέλος

Profile Information

  • Φύλο
    Άντρας
  • Τοποθεσία
    Θεσσαλονίκη
  • Επάγγελμα
    Μηχανικός
  • Ειδικότητα
    Διπλ. Αρχιτέκτων Μηχανικός

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Time Left: 19 days and 10 hours

    • FOR SALE
    • USED

    Σχεδόν καινούργιος, ελάχιστα χρησιμοποιημένος, πωλείται λόγω μη χρήσης του. Χρειάζεται print head και μελάνια. Τιμή συζητήσιμη.

    600.00 EUR

  2. Συνάδελφε ευχαριστούμε πολύ ! νομίζω πως πρεπει να γινει κι ενα update στο αρχειο Νόμος 4495/2017 V5 .0.0 όπου στα παραρτήματα έχεις την ΥΠΕΝ/ΥΠΡΓ/48123/6983 - 31.07.2018... Καλή συνέχεια !
  3. Εξαιρετική δουλειά!
  4. Σε τακτοποιημένο υπόγειο κατοικίας ( βοηθητικός χώρος που έγινε κύριος με τον Ν.4495/17 ) μπορώ να βγάλω άδεια δόμησης αλλαγής χρήσης σε κατάστημα ? Απ την πολεοδομία μου είπαν πως ακόμα δεν έχει διευκρυνιστεί έχετε κάποια άλλη πληροφορία ?
  5. Καλημέρα, μόλις είδα αυτό : http://www.ypeka.gr/LinkClick.aspx?fileticket=cuUdr7gDWy8%3d&tabid=777&language=el-GR αυτο σημαίνει ότι το ΕΜΠ εξακολουθεί να πληρώνεται... μεχρι τώρα απλά ανέβαζα την δήλωση αυτή : http://www.michanikos.gr/files/file/1351-%CE%9D41782013-%CE%A3%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CE%AF%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%81%CE%B3%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%BA%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-2-%CF%85%CF%80%CE%B5%CF%81-%CE%A4%CE%A3%CE%9C%CE%95/ Απο δω και πέρα τι κάνουμε ? εσεις το πληρώνετε?
  6. Καλημέρα Ειχα την ίδια απορία και απ το ΤΕΕ ΚΜ μου απάντησαν πως σε ολοκληρωμένη δήλωση του Ν4014 με ανεβασμενα σχέδια δεν απαιτειται μεταφορά, αλλα έβγαλα bεβαίωση απ το συστημα του 4178 όπου έγραφα ότι όλες οι αυθαίρετες κατασκευές έχουν τακτοποιηθεί με την ταδε σηλωση του Ν. 4014.... δες και την ερώτηση 2 στο παράρτημα 2 της εγκυκλίου 3 : http://www.ypeka.gr/LinkClick.aspx?fileticket=qWJnuGdlVEE%3D&tabid=855&language=el-GR
  7. όχι είναι κτιριο γραφείων και κάποιες παραβάσεις έχουν γίνει μετα το 2004
  8. @danaikaterina σε ευχαριστώ για την απάντηση, το λεει αυτό κάπου στον νόμο ή σε κάποια εγκύκλιο ?
  9. Καλησπέρα, σε τετραώροφο κτίριο του 1968 με αυθαίρετο υπόγειο και αυθαιρεσίες στον Α και Β όροφο, στο οποίο δεν έχει γίνει σύσταση ΟΙ και ανήκει σε 4 συνιδιοκτήτες εξ αδιαιρέτου, μπορώ να κάνω τακτοποίηση μόνο για τον Α' όροφο ή η τακτοποίηση πρέπει να γίνει για όλο το κτίριο ?
  10. Η προθεσμία υποβολής των σχεδίων είναι 2 χρόνια απ την λήξη του νόμου, δηλαδή 8-2-2018
  11. Δε μου λέτε η δήλωση Ιδιοκτήτη για έκδοση Βεβαίωσης 4178 χωρίς αυθαιρεσίες, θέλει γνήσιο της υπογραφής ?
  12. Θέλω την γνώμη σας στο εξής: 15 ιουνίου κατατέθηκε η αμοιβή μου για μια άδεια, πληρώθηκε το ΦΕΜ και το ΤΜΕΔΕ την επόμενη μέρα και απομένει να κόψω την απόδειξη. Αν την απόδειξη την κόψω 1η Ιουλίου ( μες στο επόμενο τρίμηνο ) θα έχω κάποιο πρόβλημα πιστευετε ???
  13. Έχεις αλλαγή χρήσης απο κύριο σε κύριο χώρο, χωρίς αύξηση του συντελεστή δόμησης, συνεπώς σύμφωνα με το άρθρο 19 παρ. 5 και τις εγκυκλιους 3 και 4 το πρόστιμο υπολογίζεται με αναλυτικό προυπολογισμό.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.