Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απορίες για ενεργειακές μελέτες, επιθεωρήσεις και ΠΕΑ


af.civileng

Recommended Posts

Ναι. Σαν Pm εγώ θεωρώ :

 

1) Αν στο φ.ε. η ισχύς ταυτίζεται με το καρτελάκι του λέβητα που θεωρώ ότι είναι η ονομαστική, την πολλαπλασιάζω με τον βαθμό απόδοσης και έχω την Pm.

 

 

Αν ξαναγράψεις Νίκο για πολ/σμό ονομαστικής ισχύος επί β.α. για να πάρω τη Pm, θα σχίσω τις φλέβες μου και το κρίμα στο λαιμό σου.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι αυτη η συζήτηση έχει γίνει κάπου αλλά δεν μπορώ να την βρω, οπότε θα το ξαναθέσω εδω..

 

Τι γίνεται σε πολυκατοικία όπου ο λέβητάς είναι ανενεργός για 5 χρόνια; Υπάρχει κάτω αλλά δεν χρησιμοποιείται από κανέναν στην πολυκατοικία και σύμφωνα με τις δηλώσεις τους δεν πρόκειται να ξαναχρησιμοποιηθεί. Όλοι ζεσταίνονται με air condition και γενικά με τέτοιες μεθόδους.

 

Τι κάνω λοιπόν; Στη θέρμανση βάζω τα ac η το λέβητα; Έχω ακούσει απόψεις και για τα δύο και δεν μπορω να καταλήξω...

Link to comment
Share on other sites

Σαν φυτεμένο δώμα θα έλεγα. Αμπρί εξετάζεις βρε Αρίστο :confused:;

 

edit 1: Όπα, λες ασφαλτοστρωμένο έδαφος, οπότε νομίζω σαν συμβατικό δώμα.

edit 2: Δες, αν θες, κι αυτό το θέμα (στο οποίο δυστυχώς μόνο ο Θανάσης συμμετείχε).

Edited by panos-vicious
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πάνω απο την οροφή του συγκεκριμενου τμήματος περνάνε αυτοκίνητα ?

 

Οh my Godddddddd !!!!!!!!!! :smile: :-) :smile:

 

Τι άλλο θα ακούσουμε...

 

Τέλος πάντων, εγω έτσι θα το λάμβανα ως ΦΕ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι φυτεμενο Πανο τσιμεντοστρωμενο ειναι για να ειμαι ακριβης. Ουσιαστικα παρκαρουν αυτοκινητα απο επανω. Αυθαιρετο τμημα ειναι το οποιο δε μπορω να καταλαβω πως το κατασκευασαν. Λεπτομερειες θα σας πω οταν ειμαι σε κανονικο pc. Dib δεν υπαρχει συντελεστης για ΦΕ μαλλον για συμβατικο δωμα θα το παρω. Το υπολοιπο κομματι του αυθαιρετου να δειτε τι στεγη εχει

Οριφη γυψοσανιδα με ελενιτ απο πανω και αλλη στεγη με ελενιτ πανω απο την πρωτη στεγη με το ελενιτ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.