Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ο αριθμός των επιτυχόντων σε κατακτήριες;


TheSpartan

Recommended Posts

Χαίρεται, έχω μια ερώτηση σχετικά με τον αριθμό των επιτυχόντων στις κατακτήριες,

 

η αρχική ανακοίνωση της γραμματείας έγραφε ότι οι επιτυχόντες θα είναι 4% (4 άτομα) απο ΑΕΙ και 5% (5 άτομα) από ΤΕΙ. Τους βαθμούς των εξετάσεων δεν τους έβγαλαν στο ίντερνετ, παρά μόνο μια λίστα που έχει τα ονόματα των 9 επιτυχόντων, ΑΕΙ και ΤΕΙ μαζί.

Κοιτώντας όμως τα ονόματα, διαπίστωσα ότι οι 3 ήταν από ΑΕΙ και οι 6 από ΤΕΙ, αυτοί οι αριθμοί είναι σίγουροι.

Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι μόνο 3 απο ΑΕΙ πέρασαν την βάση, οπότε την 4η θέση την έδωσαν σε κάποιον από ΤΕΙ.

Η ερώτηση μου είναι, γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

λοιπον...επειδη ηθελα να δωσω και εγω κατατακτηριες και το εχω ψαξει....και εδωσαν δυο φιλοι μου και περασαν τςρα στην πατρα πολιτικουσ μηχανικους οτι τηα παρουν οσους φοιτητεσ εχουν γραψει πανω απο 5.....αν ειναι πολυ πανω απο 5 βαθμο...μετα παιρνουν τουσ 6 πρωτους με καλητερη βαθμολογια...ανεξαρτητα αν ειναι ΤΕΙ η'απο ΑΕΙ...αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Πιό πιθανό είναι να ισοβάθμισαν οι 2 τελευταίοι και να τους πήραν κι τους 2. Αυτό γίνεται.

 

Στην ανακοίνωση της γραμματείας διευκρινίζει ότι εαν ισοβαθμίσουν στην τελευταία θέση δεν θα πάρουν υπεράριθμους, αλλα θα γίνει επιλογή με βάση τον καλύτερο βαθμό πτυχίου και έαν έχουν ιδιο βαθμό τότε γίνεται κλήρωση

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.