Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περιοδική ενημέρωση


asterixx

Recommended Posts

Καλή σας μέρα και πάλι

 

(δεν βρήκα κάποιο κατάλληλο μέρος για την δημοσίευση. Οπότε ας με διορθώσει κάποιος μοντ. αν είμαι πολύ εκτός)

 

Όλοι μας διαβάζουμε περιοδικά του χώρου. Είτε απλώς ενημερωνόμαστε, είτε βρίσκουμε λύσεις τεχνικές σ αυτά κ.ο.κ. Φυσικά υπάρχει πληθώρα τεχνικών περιοδικών που όσο όμως τα εξειδικεύουμε τόσο και μειώνεται ο αριθμός τους.

 

Προσωπικά είμαι συνδρομητής στα

 

Architectural Record

Häuser

Schöner Wöhnen

3D World

 

Το τελευταίο (3dWorld) είναι και η αφορμή αυτού του πόστ.

Ψάχνω να βρω (δεν ξέρω αν υπάρχει, η ίσως δεν ξέρω να ψάχνω καλά) κάποιο περιοδικό που να ασχολείται με 3D λογισμικό αλλά μόνο πάνω στην αρχιτεκτονική σχεδίαση / απεικόνιση. Βέβαια μπορεί να μην είναι ένα αμιγώς software-based περιοδικό που να αναφέρεται στην αρχιτεκτονική αλλά και το αντίθετο,.

 

Εσείς (όσοι ασχολείστε με 3d) τι διαβάζετε.?

Αλλά και γενικά ίσως θα ήταν ενδιαφέρον να αναφέρουμε η να κάνουμε έναν κατάλογο με περιοδικά συναφή με τις κατασκευές. Με όσα αγοράζουμε η με όσα ξέρουμε από το διαδίκτυο κλπ.

 

 

(ΥΓ. Δεν πιστεύω να υπάρχει ήδη ανοιγμένη τέτοια συζήτηση.!! Αν ναι, τρέχω κατευθείαν στον οφθαλμίατρο μου :))

 

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.