Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περί αυθαιρέτων και ΓΟΚ: Τακτοποίηση αυθαιρεσίας


tasa

Recommended Posts

Χαίρετε.Χρειάζομαι επειγόντος μια απάντηση.Έχω ένα κτίσμα εκτός σχεδίου με υπέρβαση δόμησης,με άδεια για λιγότερα τετραγωνικά.σε έλεγχο που έγινε από την αστυνομία,εννοείται μας έγραψαν όπως και πάρα πολλά άλλα σπίτια και τα χαρτιά δόθηκαν στην πολεοδομία.Ο μηχανικός μου μου είπε ότι θα με ενημερώσει για το πότε θα περάσουν για αυτοψία και επιβολή προστίμου.(η άδεια είναι το 2006).Η σύγχισή μου είναι στο ότι στην ίδια περιοχή άλλοι μηχανικοί παίρνουν χρήματα για τακτοποίηση λέγοντας στους ιδιοκτήτες πως υπάρχει μια περίπτωση όταν έρθει η ώρα ο πολεοδόμος να παρακάμψει το ονομά τους γιατί έχουν ξεκινήσει την τακτ/ποίηση.Σ αυτήν την περίπτωση είναι κάτι τέτοιο εφικτό ή παραπλανάται ο κόσμος από καποιυς επιτήδειους?Σημ το κτίσμα μου είναι ημιτελές μέχρι τους σοβάδες,δεν μπορώ να πληρώσω πρόστιμο οπότε τι μου μένει να κάνω αν δεν είναι δυνατή η παραπάνω λύση?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.