Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός σε εργοτάξιο


nikos_cy

Recommended Posts

Υπάρχει παρόμοιο threat , αλλά εμένα η απορία μου είναι η εξής.

Επείδη προφανώς είμαι καινούριος στο επάγγελμα και μόλις τώρα βρήκα δουλειά , θα ήθελα να ρωτήσω τους παλαιότερους μηχανικούς , τί κάνει ο ηλεκτρολόγος μηχανικός στο εργοτάξιο?

 

Δηλαδή πάω εκεί και ουσιαστικά επιβλέπω την ηλεκτρολογική εγκατάσταση από τα σχέδια? Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που πρέπει να προσέξω? Θυμάμαι που μας λέγαν στην σχολή για την μέτρηση γείωσης κτλ...

 

Γενικά επειδή είμαι λίγο άσχετος , οποιαδήποτε βοήθεια εκτιμήτε! ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

ανάλογα για τι ακριβώς σε πήραν... για την υπογραφή σου και μόνο ή και για κάτι παραπάνω...

Στην αρχή, επειδή θα σαι καινούριος θα υπογράφεις (χωρίς να ξέρεις τι υπογράφεις...) με ό,τι συνέπειες έχει αυτό... Σου προτείνω για κάποιο διάστημα να το αποφύγεις αυτό μέχρι να καταλάβεις τι παίζει στη δουλειά...

Μόλις εξοικειωθείς με τη δουλειά, μπορείς να επιβλέπεις την πορεία των εργασίων ή να ασχοληθείς και με τις επιμετρήσεις (ειδικά αν πρόκειται για δημόσιο έργο...) ή με τα γραφειοκρατικά της δουλειάς...

Μπορώ να σου πω περισσότερα, αν θες στείλε μου pm...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.