Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατασκευή φωτοβολταικών πάνελ και στοιχείων


Antonis1984

Recommended Posts

Κάνω μια πτυχιακή εργασία πάνω στα φωτοβολταϊκά συστήματα και θα ήθελα αν μπορείτε να μου πείτε βιβλία είτε σελίδες στο ίντερνετ για κατασκευή φωτοβολταικών πάνελ και στοιχείων.

Link to comment
Share on other sites

οι περισσοτερες σελιδες λεει πως να το φτιαξεις μονος σου εγω θελω θεωριτικα πως θα φτιαξουμε ενα πανελ και τι υλικα μπορουμε να χρησιμοποιησουμε και αλλα τετοια για το θεωριτικο μερος της πτυχιακης μου

Link to comment
Share on other sites

Η θεωρια της τεχνολογιας που ηδη υπαρχει ειναι ευρεως γνωστη και στο διαδικτυο,κυκλοφορουν βιβλια,σημειωσεις απο σχολες κτλ κανε μια αναζητηση στο πολυτεχνειο εαν εψαξες στο φορουμ κ δεν τις βρηκες γιατι σε καποια παλιοτερη αναρτηση ειχε παρει το ματι μου σημειωσεις

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα το εξής

 

Ψάχνεις να βρείς το τμήμα μαρκετινγκ ή αν σε γειώσουν απο εκεί το τεχνικό διευθυντή των εταιριών που κατασκευάζουν Φ/Β στην Ελλάδα

 

Silcio

Heliosphera

Excel Group

Solar Cells

 

Αν έχουν κάποια σοβαρότητα απένεντι σε μελλοντικού μηχανικούς που ίσως κάποια στιγμή κληθούν να στελεχώσουν τις εταιρείες και στοιχεία θα συ δώσουν και θα σε καλέσουν να δείς τις εγκαταστάσεις, πίστεψέ με αξίζει τον κόπο

 

οι 2 μονάδες είναι Πάτρα στην ΒΙΠΕ η μία Τρίπολη και η Μιά νομίζω Κιλκίς αλλά δεν είμαι και σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.