Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέα άδεια προσθήκης χωρίς θεώρηση της προηγούμενης


Recommended Posts

Γεια σε όλους,

 

είμαι νέος μηχανικός και έχω μία περίπτωση αδείας προσθήκης ορόφου όπου η προηγούμενη άδεια (και αυτή αφορούσε προσθήκη) δεν έχει θεωρηθεί από τον προηγούμενο μηχανικό και έχει λήξει η τετραετία. Ρεύμα υπάρχει από παλαιότερη άδεια.

- Μπορώ να προχωρήσω σε έκδοση νέας αδείας, 'αγνοώντας' υπό μία έννοια το πρόβλημα αυτό?

- Ως προς το κομμάτι της επίβλεψης και τις ευθύνες του κάθε μηχανικού τι θα γίνει όταν κλείσω τη δική μου άδεια?

 

Σημειώνω ότι επικοινώνησα με τον προηγούμενο μηχανικό ο οποίος είναι απρόθυμος να την κλείσει λόγω κάποιας απόκλισης των σχεδίων από την εφαρμογή, και μου είπε ότι ουσιαστικά δε χρειάζεται να κλείσει για να βγει η νέα, οπότε να το αφήσω έτσι....

 

Αν κάποιος γνωρίζει κάποια διαδικασία για να το ξεπεράσω παρακαλώ να καταθέσει την εμπειρία και τις γνώσεις του!

 

 

Παρατήρηση: Τα θέματα πρέπει να αναρτώνται στην σωστή θεματική κατηγορία.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, achille.

 

Παρατήρηση: Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στο κείμενο των δημοσιεύσεων όσο και σ' αυτό των τίτλων.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, achille.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.