Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτοβολταικα δωματος εξoχικης κατοικιας


bitziosdim

Recommended Posts

Δεν βλεπω που ειναι το κολλημα με το δωμα σε εκτος σχεδιου?Τοπογραφικο κατα πασα πιθανοτητα θα εχει αλλα και να μην εχει σιγα το προβλημα.Ολα καλα ειναι ετσι οπως τα διαβαζουμε.

Link to comment
Share on other sites

γιατί τι πρόβλημα έχει το δώμα στα εκτός σχεδίου; Εγώ μία χαρά κατέθεσα και πήρε όρους για σύνδεση.

 

Πότε το έκανες αυτό όμως; Νομίζω μετά τον Σεπτεμβριο του 10 δεν σου επιτρέπουν ουτε το 1,5 μέτρο περιθώριο,εκτός αν οι τοπικές πολεοδομιες δεν γνωριζουν την καταργηση του άρθρου.

Αν κάνετε ένα ψαξιμο στο φορουμ θα δειτε οτι έχει ξανασυζητηθει για φωτοβολταικα σε ταράτσα εκτος

Link to comment
Share on other sites

Η κατοικία είναι εντός σχεδίου. Το παράνομο είναι το ισόγειο που είναι χτισμένο, ενώ η άδεια το έχει αδιαμόρφωτο. Εκει δεν ξέρω αν έχω πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εσυ υπογραφεις οτι το κτιριο υφισταται νομιμα,οτι εχει δηλαδη αδεια.Αν εχει ημιυπαιθριους,αλλαγη διαρρυθμισης,λιγο μεγαλυτερο μπανιο κλπ, δεν ευθυνεσαι εσυ.Ειναι ευθυνη του ιδιοκτητη κυριως.

Η δεη δεν θα το κοιταξει αυτο.Μονο αν γινει καταγγελια στην πολεοδομια τοτε θα εχει προβλημα ο ιδιοκτητης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.