Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αγορά "ενεργειακού" τζακιού


sotAris

Recommended Posts

Καλημερα.

Θα ηθελα τα φωτα σας για την αγορα εγκατασταση ενεργειακου τζακιου.Εχω βγει στην αγορα κ ψαχνω να αγορασω ενεργειακο τζακι κ εχω μπερδευτει:?:

Το σπιτι μου ειναι 85m2 με ενιαια σαλονοκουζινα κ 2 δωματια,wc.

Εχω βρει τζακια απο 1500 ευρω ως κ 5000.Τα φθηνα ειναι ελληνικης κατασκευης κ καποιο που ειδα δε μου γεμισε το ματι απο πλευρας κατασκευης.Απο πλευρας αποδοσης κανει δουλεια?Απο την αλλη δεν θελω να τσιγκουνευτω 1000-1500 ευρω κ να μην κανει δουλεια.

Τι προτεινετε?Μεχρι ποσο kwνα κοιταξω?γιατι ολοι οι εμποροι απλα λενε οτι οσο πιο μεγαλο τοσο καλυτερα αποτελεσματα αλλα δεν μπορω να δωσω κ ενα σορο λεφτα.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ένας μηχανολόγος θα σε βγάλει απο το άγχος και το extra κόστος αλλά και την πιθανή μειωμένη απόδοση. Δε γίνεται να δώσουμε απάντηση με ακρίβεια χωρίς δεδομένα.

 

Συγνώμη αν δε σε κάλυψε η απάντηση. Δες ανάλογο θέμα : http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=25055&highlight=%F4%E6%DC%EA%E9

Link to comment
Share on other sites

καλά δεν υπάρχει πρόβλημα, εγώ δεν πληρώνω πολλά συγκεκριμένα για κατασκευή 4 διαμερισμάτων μέσου εμβαδού 100μ ψάξαμε κάναμε την έρευνα μας και βρήκαμε ενεργειακά απο 500ε δεν θυμάμαι χώρα προέλευσης νομίζω ιταλική, αποδόσεως εγγυημένα, η τοποθέτηση δεν μας στοίχισε τίποτα και στοίχισαν μόνο οι καμινάδες και η πρόσοψη φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημερα.

Θα ηθελα τα φωτα σας για την αγορα εγκατασταση ενεργειακου τζακιου.Εχω βγει στην αγορα κ ψαχνω να αγορασω ενεργειακο τζακι κ εχω μπερδευτει:?:

Το σπιτι μου ειναι 85m2 με ενιαια σαλονοκουζινα κ 2 δωματια,wc.

Εχω βρει τζακια απο 1500 ευρω ως κ 5000.Τα φθηνα ειναι ελληνικης κατασκευης κ καποιο που ειδα δε μου γεμισε το ματι απο πλευρας κατασκευης.Απο πλευρας αποδοσης κανει δουλεια?Απο την αλλη δεν θελω να τσιγκουνευτω 1000-1500 ευρω κ να μην κανει δουλεια.

Τι προτεινετε?Μεχρι ποσο kwνα κοιταξω?γιατι ολοι οι εμποροι απλα λενε οτι οσο πιο μεγαλο τοσο καλυτερα αποτελεσματα αλλα δεν μπορω να δωσω κ ενα σορο λεφτα.

Ευχαριστω

 

Καλησπέρα σας μπορείτε να δείτε αρκετά σχέδια σε τζάκια Ενεργειακά με πολύ ανταγωνιστικές τιμές σε μοντέλα τις Nordica ιταλικά με 5 χρόνια εγγύηση καλής λειτουργίας.

 

Εδώ: http://www.tzakiamantas.gr

 

Με εκτίμηση Γιάννης

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.