Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΤΙΜΗΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΥ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟΥ ΑΤΕΟ


pana09

Recommended Posts

Καλημερα συναδελφοι, μήπως γνωριζει κανεις πως υπολογιζεται η τιμή άρθρων στα αναλυτικά τιμολόγια; Για παραδειγμα στο ΑΤΕΟ (ΝΕΟ) για το α/α τιμολογ. Α-2 Εκσκαφη σε εδαφος γαιωδες-ημιβραχωδες η τιμή μονάδας είναι 0,70*€. Το αστεράκι (*) προφανώς έχει να κάνει με το οτι αλλάζει η τιμή του τιμολογίου αυτου βασει ισως της απόστασης, πχ 1,00€/μ2 για αποσταση 20χλμ και 2,00€/μ2 για απόσταση 50χλμ. Μήπως γνωριζει κανεις πως προκυπτει αυτη η τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από τους Γεν. Όρους:"Οι τιμές μονάδος του παρόντος Τιμολογίου που φέρουν την σήμανση [*] παραπλέυρως της

αναγραφόμενης τιμής σε ΕΥΡΩ δεν συμπεριλαμβάνουν την δαπάνη της καθαρής μεταφοράς

των, κατά περίπτωση, υλικών ή προϊόντων.

Η Δημοπρατούσα Αρχή θα προσθέτει στις τιμές αυτές την δαπάνη του μεταφορικού έργου, με

βάση τα στοιχεία της μελέτης ή/και τις συνθήκες εκτέλεσης του έργου"

Πως προκύπτουν οι τιμές στην πράξη εννοείς; "Δια τυφεκισμού"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω 25-30 λεπτά το χιλιόμετρο και το προσθέτω στην βασική τιμή. Σε όσες υπηρεσίες κι αν έχω κάνει παράδοση δεν μου έχει πει κάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.