Μετάβαση στο περιεχόμενο

ένωση δυο οικοπέδων του ίδιου ιδιοκτήτη


Recommended Posts

γεια σας,

 

θα ηθελα να ρωτησω τι συμβαινει στην περιπτωση που ο πατερας μου εχει δυο οικοπεδα, οπου στο ενα βρισκεται το σπιτι και ειναι περιφραγμενο και στο αλλο βρισκεται το πατρικο του πατερα και μια αποθηκη και δεν ειναι περιφραγμενο. αναμεσα τους ο πατερας μου εχει αφησει χωρο για να αυτοεξυπηρετειται, φυσικα απο αυτον τον χωρο παλια πριν φτιαχτει ο κοινοτικος δρομος περνουσαν και αλλοι.

τωρα, θελει να το φραξει για να το ασφαλησει, ομως αυτοι που περνουσαν απο εκει εχουν βαλει λυτους και δεμενους για να μην το κανει. συμπληρωνω οτι υπαρχει κοινοτικος δρομος για την εξυπηρετηση ολων αυτων, οπου γνωριζω οτι ο πατερας μου ειχε παραχωρισει για να κατασκευαστει κοματι απο το οικοπεδο που του ανηκεi.

 

καποια στιγμη τους πηρε τηλεφωνο ο δικηγορος του δημου και τους ειπε οτι θα κινηθει ο δημος νομικα εναντιον τους.

 

αυτα μεχρι στιγμης.

Edited by thanasis karakatsanis
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

τελικα ηρθε η αγωγη στους γονεις μου, απο τον δημο, τωρα δεν μενει παρα να μαζεψουμε τα απαραιτητα χαρτια και να βαλουμε δικηγορο για την υποθεση........εχει καποιος καποια τετοια εμπειρια???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.