Μετάβαση στο περιεχόμενο

εκδοση αδειας


Recommended Posts

Όταν βγαινει άδεια εντος 3 ετων.....η άδεια βγαίνει στην πολεοδομία?? και τι μελέτες πρέπει να βάλω? 8α έχει και υδρευση αποχετευση πυροπροστασια στατικα? η τα ίδια που εχει η τακτοποίηση δηλαδη κατοψη τομη διαγραμμα κάλυψης ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα...είμαι τελειόφοιτος πολιτικών έργων υποδομής και θα ήθελα να ρωτήσω κάτι...στο χωριό μας πρόκειται να χτίσουμε μία μονοκατοικία....βέβαια υπάρχει ήδη μία αποθήκη που εκεί θα κάνουμε το σπίτι δηλαδή με το ήδη υπάρχον....θέλω να βγάλω λοιπόν την οικοδομική άδεια εγώ ως ξεκίνημά μου αλλά δε γνωρίζω ακριβώς τι διαδικασίες χρειάζονται και τι γραφειοκρατικά....σίγουρα στατικά κτλ αλλά θα ήθελα σας παρακαλώ να μου τα πείτε αναλυτικά αν γνωρίζετε και να με βοηθήσετε...

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων.....

Link to comment
Share on other sites

άλλη μια σχετική ερώτηση:

 

υποβάλλαμε αίτηση για άδεια στην πολεοδομία καπανδριτίου

 

ο καιρός πέρασε χωρίς να την έχουμε πάρει και μας λένε να παραλάβουμε την αίτηση και να ξαναυποβάλλουμε.

 

όντως έτσι συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

..θέλω να βγάλω λοιπόν την οικοδομική άδεια εγώ ως ξεκίνημά μου αλλά δε γνωρίζω ακριβώς τι διαδικασίες χρειάζονται και τι γραφειοκρατικά....σίγουρα στατικά κτλ αλλά θα ήθελα σας παρακαλώ να μου τα πείτε αναλυτικά αν γνωρίζετε και να με βοηθήσετε...

ξεκίνα με την πληρότητα φακέλου που φαίνεται τι μελέτες και τι έγγραφα χρειάζονται κατά την πρωτοκόλληση του φακέλου.Αν μείνουν απορίες ξαναρώτα.

 

http://www.poleodomia.gov.gr/Default.aspx?tabid=62

 

 

υποβάλλαμε αίτηση για άδεια στην πολεοδομία καπανδριτίου

ο καιρός πέρασε χωρίς να την έχουμε πάρει και μας λένε να παραλάβουμε την αίτηση και να ξαναυποβάλλουμε.

οντως έτσι συμβαίνει?

Πρέπει να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες.Πέρασε εννεάμηνο από τον έλεγχο της αδείας, δεν την ελέγξανε καθόλου?Πες μας.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανενα νεο για το τι μελετες θα απαιτουνται? για ρυθμιση αυθαιρετου που δεν βγαζει αδεια? εκτος απο τις μερες βαζουμε και αποτυπωση? η κατι επιπλεον?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.