Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΣΜΕΔΕ ΚΑΙ ΕΙΣΦΟΡΕΣ


ser

Recommended Posts

Καλημερα σας

Ηθελα να ρωτησω ειμαι εργοληπτης εργων μηχανολογος τει το τπυχιο μου το εργοληπτικο το πηρα το 2010 και αποφασισα να κανω εγγραφη στο τσμεδε. Η απορια μου ειναι οτι στο χαρτι των εισφορων που μου στειλανε μου εχουν χρεωσει εισφορες οτι ειμαι μηχανικος ανω πενταετιας ξερει καποιος γιατι συμβαινει αυτο? Φυσιολογικα δεν θα επρεπε να ειμαι κατω πενταετιας αφου εγγραφομαι πρωτη φορα και το εργοπηπτικο το εχω απο το 2010? Να σημειωσω οτι ειμαι νεος ασφαλισμενος μετα το 93

Εννοειται οτι προσπαθω να επικοινωνησω με το ταμειο αλλα τιποτα και ηθελα πριν παω να εχω μια εικονα του τι μπορει να συμβαινει

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ειμαι οντως ανω 35 αλλα αυτο με την ηλικια νομιζω οτι ισχυει για την ειδικη προσαυξηση την οποια θα την χρεωθω οταν ειμαι 35 και εχω συμπληρωσει και 10 χρονια ασφαλισης

εχει σχεση η ηλικια με το ανω πενταετιας?

Link to comment
Share on other sites

Με το άνω πενταετίας δε νομίζω να έχει σχέση η ηλικία. Αυτό έχει να κάνει μόνο με ειδική προσαύξηση. Καλό είναι να κάνεις καμιά ερώτηση και στο ΤΣΜΕΔΕ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.