Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αλλαγή όψης : Εξώστες με αλλαγή 'μορφής'


Recommended Posts

Καλησπέρα. Έχω μια περίπτωση τακτοποίησης με τον 4014/11 2όροφης οικοδομής με επί Pilotis με υπόγειο κτλ κτλ....

 

Είναι μια απλή τυπική περίπτωση που υπάρχει άδεια και η βασική αυθαιρεσία είναι ότι απλά έχουν έχουν κλείσει κάποιοι ημυιπαίθριοι...

 

Το πρόβλημα μου και ο λόγος που ζητάω την γνώμη σας,είναι ότι 2 εξώστες έχουν κατασκευαστεί με διαφορετική μορφή από αυτήν την άδειας. Συνενώθηκαν! Τα μεγέθη έχουν διατηρηθεί, είναι ίδια τμ, απλά έχει αλλάξει η μορφή και δεν παρατηρείται κάποια παράβαση ή υπέρβαση (αποστάσεις κλπ).

 

Πως πρέπει να αντιμετωπιστεί το εν λόγω θέμα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by Arch3ch
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα.... δεν υπάρχει μια ξεκάθαρη απάντηση.

 

Αν θες να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, μπορείς να πας με αναλυτικό και με 500 να καθαρίσεις...

 

Από την άλλη όμως είναι υπερβολή από τη στιγμή που δεν έχεις υπέρβαση τετραγωνικών, ούτε κάποια άλλη ουσιαστική "χοντρή" παράβαση (απόσταση Δ, παράβαση ιδεατού στερεού...) να πληρώνει ο πελάτης σου τζάμπα λεφτά...

Εγώ σε αντίστοιχη περίπτωση δεν το είχα λάβει σαν αυθαιρεσία, βέβαια ήταν μικρή η αλλαγή!

 

Εσύ αποφασίζεις...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σχετικά με το θέμα....

 

οι εξωστες, δεν είναι τμήμα του φέροντος οργανισμού;

και άρα ενοποίηση δε σημαίνει άλλο στατικό μοντέλο;

και άρα που συγκαταλέγεται αυτο;

 

Απαντώ με ερώτηση καθότι έτυχε υπόθεση με "μικροαλλαγές" στα στατικά και προσωπικά δεν ήξερα τι να την κάνω;!;! :roll:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.