Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ευρωπαϊκή κάρτα ασφάλισης


Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

τελείωσα πρόσφατα ηλεκτρολόγος μηχανικός δεν έχω γραφτεί στο τσμέδε (και δεν είμαι διατεθειμένος να το κάνω προς το παρόν τουλάχιστον) και χρειάζομαι την ευρωπαϊκή κάρτα ασφάλισης λόγω σπουδών στο εξωτερικό. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Μην ανυσηεχεις. Θα σου βγαλει το πανεπιστημιο που θα πας. Στις πρωτες πληροφοριες θα σε ενημερωσουνε και γι'αυτο

 

eisai sigouri gia auto? gt m lene oti prepei n eimai asfalismenos sti xora mou k n exo auti tn karta

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον πηγαίνεις για σπουδες....πως σου ζητάει να εισαι ασφαλισμένος?? δεν εισαι εργαζομενος στην ελλαδα και πας για δουλεια....αλλα αποφοιτος που παει για σπουδες. κανω λαθος?? ποιο πανεπιστημιο στο ζηταέι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Το LIU της Σουηδιας

 

Αλλα σε γενικες γραμμες πολλα πανεπιστημια εχω δει να ζητανε αυτη την καρτα

 

Κανω την ερώτηση κυριως για ανζητηση εναλλακτικου και πιο οικονομικου ταμειου (δεν το χω ψαξει πολυ αλλα νομιζω πως οι μηχανικοι μπορουν να γραφτουν και στο ΟΑΕΕ; )

Edited by malaganas
Link to comment
Share on other sites

στον ΟΑΕΕ μπορείς να γραφτείς αλλά δεν θεωρώ πως είναι πιο οικονομικό.Και όσο αφορά την Ευρωπαϊκή κάρτα ασφάλισης ναι χρειάζεται.αλλα αν θες μπορείς να κάνεις και μια ιδιωτική εκεί για να έχεις περίθαλψη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.