Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απορροφητήρας


popitakhs

Recommended Posts

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά,

έχω στην κουζίνα μου έναν αποροφητήρα χωρίς μπουρί που λειτουργεί με φίλτρα ενεργού άνθρακα.Θέλω να βάλω μπουρί.

Τι χρειάζεται?Από την έξω πλευρά του τοίχου της κουζίνας είναι η αυλή μιας μονοκατοικίας.Πρέπει να πάρω κάποια άδεια?

και αν ναι από που?χρειάζεται κάτι άλλο?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να βάλεις την απόληξη του αεραγωγού σε ξένο οικόπεδο. Αν ο ακάλυπτος είναι δικός σου μπορείς να το κάνεις. Αν τώρα σε πολύ μικρή απόσταση είναι η άλλη μονοκατοικία, τότε καλό θα είναι να τοποθετήσεις και μία γωνία. Μία επιφύλαξη όμως στο θέμα της στατικής πίεσης που μπορεί να παρέχει ο απορροφητήρας. Η κατασκευάστρια εταιρεία έχει τοποθετήσει έναν ανεμιστήρα και τον έχει διαστασιολογήσει προφανώς χωρίς τον αεραγωγό. Αν βάλεις αεραγωγό και κρατήσεις και το φίλτρο, τότε ζητάς μεγαλύτερη ισχύ από αυτή που μπορεί να σου προσφέρει το μηχάνημα, με αποτέλεσμα ενδεχομένως να μην "τραβάει". Γι' αυτό, ό,τι κάνεις πρέπει να είναι σύφωνο με το εγχειρίδιο χρήσης και εγκατάστασης.

Κατά τα άλλα δεν απαιτείται άδεια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.