Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιστροφή εισφορών και λάθος καταχώρηση των πληρωμών μου


dimk1

Recommended Posts

Από 15/10/2008 εργάζομαι σαν μισθωτός μηχανικός σε μεγάλη εταιρεία. Είχα εξοφλήσει τις εισφορές μου και για το Β' εξάμηνο του 2008. Η εταιρεία μου μου έδωσε ένα αποδεικτικό ότι από 15/10 εργάζομαι σε αυτούς για να το προσκομίσω στο ΤΣΜΕΔΕ για να πάρω την επιστροφή από 15/10 μέχρι 31/12. Επειδή δεν μπορούσα να πάω,πήγε ο πατέρας μου και του έδωσαν κάτι αιτήσεις για να συμπληρώσω.

 

Επιπλέον με αυτό, βρήκαν και ένα λάθος που έχουν κάνει αυτοί. Φαίνεται ότι έχω πληρώσει 2 φορές τον κλάδο υγείας και ότι δεν έχω πληρώσει για το εφάπαξ. Για να το διορθώσουν, έδωσαν στον πατέρα μου μια άλλη αίτηση.

 

Ερωτήσεις:

1. Για το θέμα με την επιστροφή των εισφορών, χρειάζεται να πάρω κάποιο άλλο χαρτί από τη δουλειά μου ή να έχω κάποιο άλλο δικαιολογητικό μαζί μου;

2. Ξέρετε σε πόσο καιρό επιστρέφονται τα χρήματα;

3. Στην αίτηση για το πρόβλημα που φαίνεται στα στοιχεία μου, ξέρετε τι πρέπει να δηλώσω;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.