Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τοπογραφικό κατεδάφισης-δηλώσεις


alien

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρώ γενικά τις δηλώσεις που χρειάζονται για τοπογραφικό κατεδάφισης, γιατί μου ζήτησαν δήλωση για διατηρητέο και μια για υφιστάμενα δέντρα επί της οδού, και δεν τις έχω δει κάπου..ούτε και στο υπεκα νόμος 4030 που με παρέπεμψαν...

 

Παρακαλώ συμπληρώστε την ειδικότητα σας στο προφίλ σας.

Διαβάστε τους κανόνες συμμετοχής. Ευχαριστώ.

DIMITRIS80

Edited by DIMITRIS80
Link to comment
Share on other sites

Ειναι στα υποδείγματα τοπογραφικού διαγράμματος γα άδεια δόμησης που είχε δημοσιεύσει το ΥΠΕΚΑ συνάδελφε. 

Υπάρχουν και στο site του ΥΠΕΚΑ και βρίσκονται φυσικά και στα downloads του forum.

Εν συντομία, πρέπει να βεβαιώσεις εάν υπάρχουν ή δεν υπάρχουν διατηρητέα κτήρια στα όμορα οικόπεδα και εάν υπάρχουν ή δεν υπάρχουν δένδρα στο πρόσωπο του οικοπέδου επί της/των οδού/ών.

Link to comment
Share on other sites

Το τοπογραφικό συνάδελφε είναι ένα, πρότυπα υπάρχουν όπως είπε και ο Δημήτρης στο ΥΠΕΚΑ και στο forum, πλέον τα ζητάνε έτσι, με δηλώσεις φωτογραφίες κτλ εμένα μου βγάλανε παρατήρηση για φωτογραφίες και συντεταγμένες κτιρίου. Ήτανε παλιό του 11

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.