Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποίηση από συναγερμό προς κινητό τηλέφωνο


panos2

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα.στο σπιτι εχω τον συναγερμο orbit 6.αυτο που θελω να κανω ειναι αν μπορω να με ειδοποιει ο συναγερμος στο κιν.τωρα ειναι συνδεδεμενος με το κεντρο ληψεων σηματων.μπορω να αλλαξω το νουμερο και να στελνει σημα στο κιν μου μεσω της τηλεφωνικης γραμμης μου?μηπως στελνει μονο σε κεντρα ληψεων?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

σχεδον ολοι μπορουν να στειλουν .Απλα θα ακους μονο μπιιιιπ μπιιιπ αρκει να υπαρχει δυνατοτητα επιιλογης σε ποιες περιτπωσεις θα καλει(μονο σε παραβιαση,οχι οπλισμο αφοπλισμο και 24ωρο τεστ)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη θα καλει το κινητο μου θα το σηκωνω και θα ακου μπιπ?νομιζω στο manual δεν λεει σε ποιες περιπτωσεις στελνει σημα.

 

ευχαριστω για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

εχεις καποιο manual?σιγουρα καποιες επιλογες θα εχει.

Επισης αν υπαρχει τηλεφωνητης να συνδεεται στο κεντρο σου τοτε μπορει να γινει οπως το φανταζεσαι(με μηνυμα δηλ .του τυπου παραβιαση στην ζωνη 2 )

Edited by vasilimertzani
Link to comment
Share on other sites

ειχα κατεβασει ενα απο το ιντερνετ το οποιο εχει 6 ζωνες αλλα το δικο μου εχει 8 ζωνες της ιδιας εταιριας orbit.θα δω ποιο ακριβως μοντελο ειναι το πληκτρολογειο και ο πινακας για να μιλαμε στα σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.kawach.com/alarms/orbit6insmanual.pdf

 

αυτο ειναι το manual του συναγερμου μου.εχει το πληκτρολογειο με τις 8 ζωνες.

 

επισης και κατι αλλο που θελω να ρωτησω με τον συναγερμο μου.

 

το πληκτρολογειο μπορω να το αλλαξω και να βαλω το ιδιο γιατι κατι φορες δεν τα πιανει τα πληκτρα.ποια ειναι η διαδικασια?τον απενργοποιω τελειως 230v και την μπαταρια?η δεν χρειαζετε για να το αλλαξω.

 

επισης η μπαταρια ειναι 5 χρονων οποτε καποια στιγμη θα την αλλαξω.η διαδικασια ποια ειναι να κλεισω τα 230v και υστερα να την αλλαξω η απευθειας πρωτα τον αρνητικο και μετα τον θετικο?

 

και τελος αν μεινει χωρις ταση 230v αλλα και χωρις μπαταρια οταν τον ενεργοποιησω θα θελει παλι προγραμματισμο?

 

ευχαριστω εκ τον προτερον

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια καλο ειναι να αλλαζετε καθε 3 χρονια(και της σειρηνας) εκτος και αν στο συστημα σου εμφανισει low battery η service της μπαταριας.

Κλεινεις το 230 και αφαιρεις τους πολους με οποια σειρα θελεις.Το προγραμμα δεν χανεται.Πληκτρολογιο το ανοιγεις και το αντικαθιστας τοποθετοντας στην ιδια σειρα τα καλωδια στην κλεμα.Εννοειται χωρις 230 και μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

εκανα το test(συναγερμου) δεν βγαζει για την μπαταρια οτι θελει αλλαγη αλλα θα την αλλαξω.επισης εισαι σιγουρος οτι υπαρχει μπαταρια και στις σειρηνες?εμενα εχει 2 μια εσωτερικη και μια εξωτερικη.παντως στον προηγουμενο συναγερμο ο τεχνικος την αλλαξε χωρις να κατεβασει τα 230v.

 

ευχαριστω για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εψαξα τις σειρηνες του συναγερμου μου. η εξωτερικη ειναι αυτη

 

http://www.fotellis.gr/images/stories/Products/Datasheet/Alarm/Equipment/lyn_120.pdf

 

και η εσωτερικη

 

http://www.fotellis.gr/images/stories/Products/Datasheet/Alarm/Equipment/ts22.pdf

 

η εξωτερικη εχει μπαταρια ni-cad.πως ομως ανοιγει το κουτι?επισης αν ανοιξω το κουτι δεν θα αρχισει να χτυπαει?

 

η εσωτερικη στο manual δεν ειδα να εχει μπαταρια περνει απο τον πινακα του συναγερμου.

Link to comment
Share on other sites

το προγραμματισα και περνει τηλεφωνο ο συναγερμος στο κιν μου.εχει επιλογες μεχρι 4 αριθμους.οταν χτυπησει κανει 3 κλησεις στο καθε νουμερο.θα ψαξω για καινουρια μπαταρια μεγαλυτερης χωρητικοτητας αλλα ειναι πολυ μικρος ο διαθεσιμος χωρος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.