Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έναρξη επαγγέλματος και τίτλος ιδιοκτησίας


Tasos79

Recommended Posts

  • 1 year later...

Ο πατέρας μου, μου έχει κάνει δωρεάν παραχώρηση για χρήση ως επαγγελματική έδρα ένα μέρος από την κατοικία του, στην οποία κιόλας διαμένω. Πώς μπορώ να το δηλώσω αυτό στα πεδία του Ε3 (671 - 672) και του Ε1 (801 - 811)? Μέχρι τώρα που υπέβαλα τις δηλώσεις χειρόγραφα, στα πεδία αυτά έγραφα:

 

Ε3

Ονοματεπώνυμο Εκμισθωτή: παραχώρηση

671: ΧΡΗΣΤΗΣ

672: 0

 

Ε1

Ονοματεπώνυμο ή Επωνυμία εκμισθωτή: Φιλοξενούμενος από τον πατέρα μου - Α.Φ.Μ.

801 ( κενό )

811 ( κενό )

 

Τώρα ηλεκτρονικά δεν μπορώ να γράψω τίποτα τέτοιο... Τι κάνω???:confused::confused::confused::confused::

Link to comment
Share on other sites

Απαντώντας στο ερώτημά μου: Συμπληρώνεις την σειρά των πεδίων όπου αναγράφεται "Δωρεάν παραχώρηση (4)" και έτσι συμπληρώνεται το κελί 906!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Απαντώντας στο ερώτημά μου: Συμπληρώνεις την σειρά των πεδίων όπου αναγράφεται "Δωρεάν παραχώρηση (4)" και έτσι συμπληρώνεται το κελί 906!

Πού τα βλέπεις αυτά; Δεν βλέπω κάτι τέτοιο στο Ε1! Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα καθώς δεν μπορείς να γράψεις 'φιλοξενούμενος...' πλέον. Το σύστημα απλά αναμένει εισαγωγή ΑΦΜ του μισθωτή στη διπλανή στήλη για να εμφανίσει αυτόματα το όνομα του μισθωτή. Μπλέξαμε μου φαίνεται...και θα μείνουμε 'άστεγοι'...

Link to comment
Share on other sites

XAXA... όχι εντάξει... θα μας χορηγήσει το υπουργείο οικονομικών ένα αντίσκηνο....!!

 

Ε3:

Αν παρατηρήσεις στο κουτί: "Χαρακτηρ. εγκατάστασης (Κεντρικό, Υποκατάστημα κτλ.)" στην τελευταία σειρά γράφει: "Δωρεάν παραχώρηση (4)".

Εκεί το πυροβολείς και είσαι κομπλέ, λογικά....

 

Ε1:

Αν διαβάσεις στο βιβλίο με τις οδηγίες: (ψάχνω αλλά δε μπορώ να δω που το γράφει... ανέφερε πως γράφεις ΑΦΜ απλά δε συμπληρώνεις ποσό ενοικίου. Τώρα δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος. πάντως έτσι το έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.