Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σόμπα Πελλετ έλλειψη υποστηριξης


oldcarskickass

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

 

Θα παραθέσω εν τάχει το πρόβλημα μου.

 

περισυ μετά από μια εκτενή εκ βάθρων ανακαίνιση προμηθεύτηκα και τοποθέτησα μια επώνυμη ελληνική σόμπα πελλετ ( μοντέλο και κατασκευαστή δε θέλω να ονοματισω καθότι δεν ξέρω αν αντιβαίνει κάποιους κανόνες, είμαι παρόλα αυτά διαθέσιμος να βγάλω και βίντεο στο YouTube για ο,τι υποστηρίζω παρακάτω).

Καταρχάς η σόμπα ήρθε σε μια συσκευασία εντελώς πρόχειρα φτιαγμένη 

 

δευτερον ήρθε χωρίς μανιουαλ και χωρίς κανένα αναγνωριστικό μοντέλου αν και οπτικά μπορούσε εύκολα να γίνει ταυτοποιηση

 

η εγκατάσταση έγινε από εμενα ( δεν είναι υδραυλική είναι αερόθερμα )Είμαι διπλωματούχος Μηχανολόγος Μηχανικός αλλά ασχολούμαι με τη ναυτιλία.

 

Και τώρα ξεκινάνε τα θέματα. Καταρχάς γ επίπεδη λαμαρίνα που είναι από πάνω ήρθε σκεβρωμένη. Λέω οκ κάτι μπορεί να έγινε κατά τη μεταφορά. Προσπαθώ -μάταια- να επικοινωνήσω με την κατασκευάστρια ( θυμίζω ελληνική εταιρεία ) όποτε το αφήνω.

 

αφου η σύνδεση του πάνελ γίνεται εντελώς εμπειρικά λόγω έλλειψης οποιονδήποτε οδηγιών η σόμπα τίθεται σε λειτουργία και μετά από μια πρώτη ρύθμιση αέρα και κοχλία όλα οκ.

Στη συνέχεια πάω να συνδέσω το module το οποίο και αυτό χρυσοπληρώθηκε για να έχω απομακρυσμένο έλεγχο αλλά κάπου κολλάει όλη η ιστορία και δεν υπάρχει υποστήριξη ούτε από την εταιρεία που το έστειλε με τη σόμπα ούτε από την ιταλική κατασκευάστρια.

 

στη συνέχεια λέω οκ θα παίξω με τον χρονόπρογραμματισμο.

 

τοσεταρω όλα καλά όλα ωραία αλλά και πάλι δεν παίζει.

 

Εχω προσπαθήσει να επικοινωνήσω μεσω

1)τηλεφωνου

2)email

3)φόρμας επικοινωνίας της σελίδας τους

4)μέσω του καταστήματος που την αγόρασα 

 

και δεν παίρνω απάντηση από κανένα και για τίποτα.

 

εχει κανείς, ο οποιοσδήποτε και για το οτιδήποτε, να προτείνει κάτι;

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.