Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θέρμανση -ψυξη- επιλογή


Νεοςεδω

Recommended Posts

1 ώρα πριν, kostasinjeyan said:

Εγώ τώρα μπερδεύτηκα ακόμα περισσότερο.

Το αρχικό κόστος είναι μεγαλύτερο από άλλα συστήματα, άρα γιατί είναι στα συν;

 

Όσο για το θόρυβο των fan coil, προσωπικά στο 90% τουλάχιστον δουλεύουν στη χαμηλή σκάλα και δεν έχω καμία ενόχληση αλλά αυτό είναι υποκειμενικό.

Τώρα για την αίσθηση εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος. Η γυναίκα μου πχ που είχε θέμα με το aircodition ότι ξερενώταν ο λαιμός της κλπ δεν έχει κανένα θέμα, αλλά κι αυτό είναι υποκειμενικό.

 

Επίσης αφού είσαι στα σκαριά γιατί δεν κοιτάς να συνδυάσεις και ενδοδαπέδια όπου θα έχεις υποθέτω ακόμα καλύτερη αίσθηση;

+ = Δεκτα . -=αμφίβολο.

Σ ευχαριστώ για την θέση... Άλλωστε πολλές υποκειμενικότητας συνθέτουν μιαν αντικειμενικότητα...καλό βράδυ.

 

1 ώρα πριν, Didonis said:

πρόσεξε ότι σου γράφω υπό την προϋπόθεση με κύκλωμα υγρού και όχι αέρα. 

Οπότε το καλό κλπ είναι με βάση αυτό.

Το καλοκαίρι δηλαδή η αίσθηση σε σύγκριση με κλιματιστικά είναι περίπου η ίδια

Τον χειμώνα όμως και ανάλογα τι τύπου σώματα θα βάλεις (για να λειτουργούν και με κρύο και με ζέστη) ή αίσθηση είναι σαν το συνηθισμένα που έχεις και εσύ κάπου ζήσει εκτός και βάζεις το μοτεράκι αερισμού να λειτουργούν οπότε αλλάζει.

Τώρα να σου πω πάλι ότι ένα τζάκι ρομαντικό και με την γλύκα που έχει είναι στο ΤΟΠ ένα κατά την γνώμη, δεν αλλάζει κάτι.

Οι αισθήσεις γενικά στην περιγραφή τους έχουν έναν σημαντικό παράγοντα υποκειμενικότητας αλλά και συνήθειας όπως και προσαρμογής.

Οπότε και οι προτάσεις που σου γράφω για το πιο καλά ισχύουν, κατά την γνώμη μου.

 

Εσύ ως πιο ειδικός αν καταφέρεις να το τυποποιήσεις πιο καλά και πιο συγκεκριμένα θα χαρώ να το διαβάσω. 

Σ ευχαριστώ για τον χρόνο...αν κ δεν ξέρω αν ξέρεις τι είναι ο Μηχ.Περ. σαν πιο ειδικός σε καληνυχτιζω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.