Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απορία για πολυμερή υλικά


alkmini

Recommended Posts

Χαίρετε,

είμαι φοιτήτρια μηχ-μηχ και προσπαθώ να κάνω μια εργασία για πολυμερή ενισχυμένα με σωματίδια.

Θα ήθελα την βοηθειά σας στο εξής,

"ψάχνω να βρω ποια είναι η διεργασία/ες που φτιάχνονται τα πολυμερή με απλά λόγια για αρχή."

Δηλ. κάποια κατεύθυνση που να κοιτάξω, διότι κυκλοφορούν πολλά ειδικά στο ίντερνετ, αλλά το θέμα είναι λίγο χαοτικό ειδικά αν είσαι στην αρχή.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες.

Πολλές πηγές και πληροφορίες θα βρείς από τον κο Τραιανταφύλλου καθηγητη στην Πατρα. Googlaρισε το και να έχει όρεξη διάθεση και υπομονή.

Επίσης κάνε και καμία αναζήτηση θα βρεις σχετικά θέματα.

(όπως θα αναφέρουν και οι συντονιστες - υπερσυντονιστες, ψάξε πριν κάνεις νέο thread)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ,

η αλήθεια είναι ότι ψάχνω αρκετές μέρες τώρα και έχω ψιλοχαθεί δεν θέλω να επιβαρύνω το φόρουμ, αλλά θέλω και μια γνώμη παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

(όπως θα αναφέρουν και οι συντονιστες - υπερσυντονιστες, ψάξε πριν κάνεις νέο thread)

 

επίσης θα αναφέρουν να μην ανοίγεις δεξιά-αριστερά (εδώ κι εκεί) πολλά νέα "θέματα" με το ίδιο περιεχόμενο γιατί προκαλούν εκνευρισμό προσβάλοντας την νοημοσύνη μας "όλο και κάποιος θα ασχοληθεί αν το δουν πολλοί". Αυτό συνήθως επιφέρει αντίθετα αποτελέσματα.

(υπάρχει θέμα που κάποιος το άνοιξε σε 7 σημεία!!!)

Φιλικά πάντα.

Ελπίζω να μην παρεξηγηθούν οι συντονιστες που τους "έφαγα το ψωμι." :)

 

http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=8415

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να σου επισημανω αγαπητε μου φίλε βαγγέλη,

 

ότι απαγορεύονται τα διαδοχικά posts, χρησιμοποιούμε το edit αν θελουμε να προσθεσουμε κάτι

 

(καλά!! πάω καρφί για supermod)

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα. Να σε δω δω supermod και να κάνεις αυτο-ban. (δεν αναφέρομαι σε δρόμους στην γερμανία)!! :) Θα είσαι ο πρώτος που θα στείλεις καρτα στον... εαυτό σου??

Τι εννοείς διαδοχικά ποστ??? να κάνω edit και να το πετάω μεσα ε???

οκ μου διέφυγε.

 

Υ.Γ. Τελικά υπάρχουν ακόμα τα 7 post ή έγινε το σχετικό "μάζεμα"?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.