Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ιδιοκτησιακό - πολεοδομικό ερώτημα: Οικόπεδο εκτός σχεδίου


Νίκος1984

Recommended Posts

Μόνο τροχοβίλα μπορείς να βάλεις, και αυτή φυσικά χωρίς ρεύμα (εκτός και αν υπάρχει καλός γείτονας).

Link to comment
Share on other sites

Το λυόμενο θα γίνει σε εκτός σχεδίου.

 

αν κρατήσω τις αποστάσεις των 15 μέτρων δεν χωράει τίποτα γιατί έχει κτιστεί και ένα φωτοβολταικο πάρκο. Αν θέλω να μπω στην παρρεκλιση για 7,5 μετρα πρέπει να είναι πριν του 81. το συμβόλαιο αναφέρει οτι εχει περιέλθει σε αυτούς το 61 σαν τμήμα μεγαλύτερης περιουσιας αλλά δεν αναφέρει πότε κόπηκε. έτσι η τελευταία αναφορα που λεει μεσα είναι για το 84. που μπορώ να βρω ποτε κόπηκε? στο υποθηκοφυλάκειο ίσως?

 

Επίσης επηρεαζει πουθενα το φωτοβολταικο παρκο? δηλαδη αν δεν υπήρχε θα μπορουσε να μπει κτίριο. τωρα που υπάρχει δεν χωραει. θα μπορεσω ετσι να μπω στην παρεκκλιση για τα 7,5 μέτρα?

 

ουφ!!! πολλα έγγραψα. ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Σε εκτός σχεδίου αν δεν γίνει κατοικία αλλά γίνει γραφείο αλλάζει κάτι στις παρεκκλίσεις για τις αποστάσεις?

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεσαι και η άδεια για το λυόμενο είναι όπως μια άδεια για ένα σπίτι που θα το κατασκευάζες εξ αρχής.Εφόσον το αγροτεμαχιο σου δεν εχει το απαραιτητο εμβαδο δεν μπορεις να βγάλεις ούτε άδεια για λυόμενο.Και για αυτό που λέει ο agrafiot δεν είμαι πολύ σίγουρη,γιατι για τροχοβίλα απο όσο ξέρω (απο ερώτηση στην πολεοδομια μου παλιότερα) εμπέκεται το συγκοινωνιών καθώς θέλουν να βγάλεις πινακίδες να πληρώνεις τέλη,οτι το κινεις και καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.