Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαμόρφωση χώρων αρτοποιείου


Recommended Posts

Βγάζω μια αδεια αρτοποιείου και στην διαμόρφωση των εσωτερικών χώρων έχω το εξης πρόβλημα:

Στην Υ.Α. Α1β/8577/83, αρθρο 50, παράγραφος 3δ λέει μεταξύ άλλων: "Δεν επιτρέπεται η μεταξύ των χώρων τούτων* παρεμβολή οποιουδήποτε χώρου εργασίας ή αποθήκης, καθώς και η άμεση επικοινωνία των χώρων υπηρεσίας με τους χώρους εργασίας."

Επίσης στο ίδιο άρθρο, παράγραφος 3στ λέει "Ο προθάλαμος στα αποχωρητήρια δεν είναι απαραίτητος, αν μεταξύ τούτων και των χώρων εργασίας του αρτοποιείου παρεμβάλεται κάποιος άλλος χώρος υπηρεσίας (πλυντήριο ή αποδυτήριο)".

 

Αυτο σημαινει οτι το σκαριφημα "1" που παραθετω δεν ειναι αποδεκτο επειδή εχω αμεση επικοινωνια των χωρων υπηρεσιας με το χώρο εργασίας;

Δηλαδη ουσιαστικα πρεπει να εχω προθαλαμο μεταξυ χωρων υπηρεσιας και χωρων εργασίας;

 

Οπως το αντιλαμβάνομαι μπορω εξω απο το αποχωρητήριο να έχω το πλυντήριο (λουτρό προσωπικού). Δηλαδη το σκαριφημα "2" ειναι αποδεκτο;

 

* Εννοειται απο τα προηγούμενα οτι αναφέρεται στους "χώρους υπηρεσίας".

post-1063-131887232937_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.