Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα σε τοπικό δίκτυο


iovo

Recommended Posts

Μέχρι τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα στο τοπικό δίκτυο με τη διαχείριση των αρχείων μου, χθές όμως μου παρουσιάστηκε το εξής. Σε κάποια folders που έχω ορίσει ώς shared δεν μπορώ να έχω πρόσβαση από ένα βάθος και μετά. Δηλαδή βλέπω το πρώτο tree και μετά ενώ βλέπω τους υποφακέλους δεν μπορώ να μπώ μέσα. Ακόμα το synchronization στο total Commander, δεν βλέπει τα αρχεία αυτά.

 

Τα συστήματα είναι και τα 2 XP και υπάρχει ένα modem router. O ΄ένας υπολογιστής (laptop) συνδέεται με wireless. Όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάτι.

Η μόνη διαφορά είναι ότι έχω ενεργοποιήσει το Indexing service των windows.

 

Έχει κανείς να προτείνει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχεις δοκιμάσει ήδη, αλλά θα μπορούσες να ξανακάνεις shared τα folders αυτά, προσέχοντας να είναι ενεργοποιημένη η επιλογή για τα subfolders και τα files. Από εκεί και πέρα ένα άλλο πράγμα που μου έρχεται στο μυαλό είναι να τσεκάρεις αν το indexing service έχει τελειώσει με τους φακέλους ή τρέχει ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Που είναι η επιλογη για τα sub και δεν την βλέπω? Στο File Sharing service μήπως?

 

Παίζει να είναι οντως αυτό με το indexing. Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.