Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εμβαδόν παρασκευαστηρίου καφετέριας-σνακ μπαρ


Recommended Posts

Παρακαλώ πολύ μπορείτε να μου πείτε αν το εμβαδό παρασκευαστηρίου καφετέριας-σνακ μπαρ εξαρτάται από τον αριθμό τραπεζοκαθισμάτων; Εάν ναι ποια είναι η αναλογία;

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ μπορείτε να μου πείτε αν το εμβαδό παρασκευαστηρίου καφετέριας-σνακ μπαρ εξαρτάται από τον αριθμό τραπεζοκαθισμάτων; Εάν ναι ποια είναι η αναλογία;

 

λίγο ανάποδα τα λές, το εμβαδόν του παρασκευαστηρίου εξαρτάται απο πολλά πράγματα και τελευταία απο τα τραπεζοκαθίσματα του.

Αρχικά εξαρτάται απο τις υπηρεσίες, τι ζητάνε ως minimum, μετά εξαρτάται απο το εμβαδόν του. Τι χώρο έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Ναι εξαρτάται από τη δυναμικότητα του καταστήματος, για την αναλογία όπως και άλλα (πλήθος wc κλπ) δες την υγειονομική διάταξη στα downloads.

Link to comment
Share on other sites

Ο χώρος που έχω προς διαμόρφωση είναι 65 τετραγωνικά.Θα λειτουργεί εποχιακά, είναι σε παραλία της Εύβοιας και εσωτερικά έχει μόνο 8 καθίσματα, στον υπαίθριο χώρο του θα έχει 50. Θα σερβίρει καφέ, παγωτό και κάποια πιάτα, το παρασκευαστήριο θα περιλαμβάνει οπωσδήποτε φούρνο και grill.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑ όπως σου αναφέρει ο συνάδελφος αν διαβάσεις την Υγειονομική Διάταξη Αιβ 8577/83 (ΦΕΚ 526/Β/1983) θα βρεις απαντήσεις στα ερωτήματά σου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.