Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ιδιοκτησιακό - πολεοδομικό ερώτημα: Θεσεις χώρου στάθμεσης


Vlad

Recommended Posts

θελουμε να μετατρέψουμε το χώρο του κήπου, σε θέσεις χώρου στάθμευσης.

 

Προσοχή: Υπάρχουν δήμοι στους οποίους τα τελευταία χρόνια έχει απαγορευτεί η δημιουργία χώρου πάρκιν στον χώρο της πρασιάς

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν κάπου στο ιντερνετ που θα μπορούσα να βρω λίστα για αυτούς τους δήμους??

τι κοινά χαρακτηριστικά έχουν?

ευχαριστώ για την επισήμανση.

 

επισκεφτηκαμε σημερα τον μηχανικό πολ. και αρχ.επισήμανε από την αρχη το πρόβλημα της πρασιάς, δυστυχώς οι άλλοι ένοικοι δε μπορούσαν να το κατανοήσουν..και επιμενανε για τη καλυψη ολου του χωρου, και ο καημενος να προσπαθει να τους εξηγησει οτι ειναι αυθαιρετο και να χρησιμοποιούν επιχειρήματα του στιλ γνωριζω τον ταδε δημοτικό σύμβουλο..(ελεος..αρε ελλαδαρα..)προφανώς προσπαθούσαν να του δείξουν αυτοι τις λυσεις που τους εξυπηρετούσαν και ειδα από πρώτο χέρι τη συμπεριφορά που έχω ακούσει, εμείς το θελουμε ετσι, δε μας νοιαζουν οι νόμοι, φτιαξτο μας...με τα πολλά, και ύστερα από επιμονή τόσο του μηχανικού όσο και από μένα καθώς τους είχα ενημερώσει νωρίτερα γιαυτά τα θέματα χάρι σε εσάς, βρεθηκε ισως μία λύση κάλυψης που να μας εξυπηρετεί όλους...

 

δεν είμαι σίγουρος για την απόλυτη νομιμότητα της, δε ξερω αν ειναι και σωστό να την αναφέρω, ίσως θωρηθεί ως ελλειψη εμπιστοσύνης προς το συγκεκριμένο μηχανικό...

εν τελει θα ψηφίσουν οι ιδιοκτήτες για αυτή τη λύση.και μάλλον είναι τόσο το πάθος τους για αποκτηση παρκινγκ που δε θα πουν οχι ακομα και αν η λυση ηταν τελείως παρανομή, δυστυχώς.

 

αν θέλετε να την συζητήσουμε, μου λέτε καθώς όλοι οι ενοικοί, μαζί και εμείς θα πρέπει να υπογράψουμε αν συμφωνούμε..και θα ήθελα να έχω και άλλη άποψη επί του θέματος, αλλά να γνωρίζουμε τι υπογράφουμε..με σκοπό τη νομιμότητα και να μην εχουμε μελλοντικά προβλήματα με την πολεοδομία.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.