Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ιδιοκτησιακό - πολεοδομικό ερώτημα: Κατάτμηση οικοπέδων


kstellitsa

Recommended Posts

Δεν το εχω ξανακουσει....

Δηλαδη θα κανει αιτηση ο μηχανικος και θα στο κατατμησει η πολεοδομια;;;;;;;;;;

 

δεν αλλαζεις μηχανικο...;

 

Όπως είπα και νωρίτερα, απο την πολεοδομία μου είπαν να κάνει ο μηχανικός μου αίτημα κατάτμησης κ αν γίνει δεκτό να προχωρήσουμε στην κατάτμηση. Ο μηχανικός που έχει αναλάβει το συγκεκριμένο οικόπεδο μου είπε οτι το γνωριζε οτι πρέπει να κάνει αίτημα κατάτμησης αλλα δεν θέλει σε καμία περίπτωση, γιατι λέει οτι δεν θα βγάλει πουθενά, λέει να το αφήσουμε έτσι, κ αν κάποια στιγμή αλλάξει ο νόμος, τότε λέει θα το αξιοποιήσω....δεν ξέρω τι να πω....

Πραγματικά εχω μπερδευτεί, κάθομαι και διαβάζω μόνη μου τους νόμους, μπας και βρώ κανένα παραθυράκι, αλλα δεν βρίσω άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, για να καταληξουμε καπου.

Εγω τετοιο πραγμα δεν εχω ξανακουσει. Ετσι οπως το περιγραφετε τουλαχιστον.

Εκτος αν προκειται για πολυ ειδικη περιπτωση περιοχης με ειδικο πολεοδομικο καθεστως (απιθανο, αλλα ποτε δεν ξερεις..).

 

Επειδη η περιγραφη που εχετε κανει μου δημιουργει πολλα ερωτηματα, επιμενω στην τελευταια συμβουλη μου.

Καλη τυχη

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, για να καταληξουμε καπου.

Εγω τετοιο πραγμα δεν εχω ξανακουσει. Ετσι οπως το περιγραφετε τουλαχιστον.

Εκτος αν προκειται για πολυ ειδικη περιπτωση περιοχης με ειδικο πολεοδομικο καθεστως (απιθανο, αλλα ποτε δεν ξερεις..).

 

Επειδη η περιγραφη που εχετε κανει μου δημιουργει πολλα ερωτηματα, επιμενω στην τελευταια συμβουλη μου.

Καλη τυχη

 

Πρόκειται για οικόπεδο που βρίσκεται σε νησί, δεν ξέρω βέβαια εάν παίζει κάποιον ιδιαίτερο ρόλο αυτό. Πάντως ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και για τη συμβουλή σας την οποία και βέβαια θα ακολουθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.