Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περί αυθαιρέτων και ΓΟΚ: barbecue-πέργκολα


ariadnik79

Recommended Posts

Καλημέρα.Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και θα ήθελα τη βοήθειά σας.Θέλω να φτιάξω στην ταράτσα πέργκολα ακολουθώντας όλη την νόμιμη διαδικασία.Το πρόβλημα που προέκυψε είναι το εξής.Από κατασκευής υπήρχε ένα δωματιάκι στο οποίο υπάρχει ένα barbecue.To δωματιάκι είναι κλειστό από τρεις πλευρές και έχει μία σκεπούλα.Ψάχνοντας την διαδικασία για την άδεια της πέργκολας και ρωτώντας τον μηχανικό που κατασκεύασε την πολυκατοικία μου είπαν ότι το δωμάτιο είναι αυθαίρετο.Οπότε ξαφνικά προέκυψε το εξής.Μου είπε ότι αν πάω να βγάλω άδεια χρειάζονται και φωτογραφίες της ταράτσας οπότε μπορεί να δουν το δωμάτιο και να έχω πρόβλημα αφού είναι αυθαίρετο.Αν δεν βγάλω αδεια καταλαβαίνετε ότι θα έχω περισσότερα προβλήματα φυσικά.Το θέμα είναι ότι εγώ θέλω να βγάλω κανονικά άδεια για την πέργκολα αλλά όχι να βρω και το μπελά μου για κάτι που δεν ήξερα ότι είναι αυθαίρετο και δεν το έφτιαξα εγώ.Τι μπορώ να κάνω?Αν γκρεμίσω την σκεπή του και βάλω και εκεί πέργκολα θα είναι εντάξει ή πρέπει να γκρεμιστούν και οι τοίχοι του?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.