Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατασκευαστικό ερώτημα: Πιθανό πρόβλημα υγρασίας


Recommended Posts

Σας ευχαριστω πολυ που μου απαντατε.θα προσπαθησω να ανεβασω φωτο.

αυτος ανεφερε οτι ειναι απο τον κηπο της διπλανης καποια στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα!!!πηγα χτες κατω στο υπογειο που βγαιναν τα νερα και ηταν στεγνος ο τοιχος.δεν εβγαζε νερα.βεβαια απο πανω ακριβως που ειναι ο τοιχος διπλα στην σκαλα ειχε υγρασια.ηθελα να ρωτησω αν ξερετε καταρχην αν το προβλημα εχει λυθει ο τοιχος θελει πολλες μερες να στεγνωσει?γιατι μας διαβεβαιωσε ο κατασκευαστης οτι το προβλημα θα λυθει.και θα ηθελα να σας ρωτησω και κατι αλλο.αν θελησω να φερω καποιον μηχανικο για να δει το προβλημα πρεπει να τον φερω τωρα η αφου λυθει το προβλημα?και καποιος απο εσας μου ανεφερε οτι πρεπει να ερθει καποιος με θερμοκαμερα?και τελος και συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις μου ο μηχανικος που θα φερω θα μου πει ακριβως τι συμβαινει?εχει αυτη την δυνατοτητα η καποιες πιθανοτητες?γιατι βρε παιδια αυτη ειναι μια αγορα ζωης.δεν θελω μετα απο ενα χρονο να μου ξαναβγει το ιδιο προβλημα.να εχει λυθει δηλ.προσωρινα.

ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας!!!

Link to comment
Share on other sites

αν θελησω να φερω καποιον μηχανικο για να δει το προβλημα πρεπει να τον φερω τωρα η αφου λυθει το προβλημα?και τελος και συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις μου ο μηχανικος που θα φερω θα μου πει ακριβως τι συμβαινει?εχει αυτη την δυνατοτητα η καποιες πιθανοτητες?

 

Σίγουρα πολλές περισσότερες πιθανότητες να προσεγγίσει το πρόβλημα σε σχέση με την εξ' αποστάσεως αυτοψία η οποία γίνεται σε ένα φορουμ.

 

 

 

 

γιατι βρε παιδια αυτη ειναι μια αγορα ζωης.δεν θελω μετα απο ενα χρονο να μου ξαναβγει το ιδιο προβλημα.να εχει λυθει δηλ.προσωρινα.

ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας!!!

 

Δέσποινα το λες και μόνη σου! Είναι αγορά μια ζωής είναι το σπίτι σου είναι η περιουσία σου.

Ξέρεις η υγρασία μπορεί να μην είναι η μόνη κακοτεχνία που μπορείς να συναντήσεις στο μέλλον. Αν δεν σου κάνει κόπο ρίξε μια ματιά στα υπόλοιπα θέματα Ιδιωτών, υπάρχει ένα θέμα που τρέχει αυτή τη στιγμή και ακούγονται απόψεις για κάποιες από τις κακοτεχνίες που έχουν συναντήσει αγοραστές κατόπιν εορτής και πόσο διαφορετικά μπορεί να ήταν τα πράγματα αν είχαν συμβουλευτεί κάποιον μηχανικό πριν την αγορά. Δεν θέλω να σε τρομοκρατήσω, ούτε γνωρίζω και θέλω να προσβάλλω τον κατασκευαστή και την κατασκευή του, μπορεί να έχει κάνει την πιο καταπληκτική και ποιοτική δουλειά.

Απλά η γνώμη ενός μηχανικού τον οποίο να εμπιστεύεσαι και ο οποίος θα δει το θέμα πιο σφαιρικά και όχι μόνο την υγρασία που παρουσιάστηκε σε κάποιο σημείο, (και αυτό όσο μπορέσει γιατί κάποια πράγματα δεν φαίνονται πια) μπορεί να αποδειχθεί πολύ χρήσιμη!

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο.και σε ευχαριστω.σιγουρα θα συμβουλευτω καποιον μηχανικο.απλα πρεπει να τον συμβουλευτω τωρα η οταν υποτιθεται λυθει το θεμα.δεν ξερω ποιο ειναι το σωστο ή η καταλληλη στιγμη.

 

θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο.μου ειπαν οτι πρεπει να δει το προβλημα καποιος μηχανικος με θερμοκαμερα.τι βλεπει η θερμοκαμερα?και που θα αναζητησω εναν τετοιο μηχανικο?και αν ξερετε πανω κατω ποσο χρεωνεται μια τετοια επισκεψη.

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο.και σε ευχαριστω.σιγουρα θα συμβουλευτω καποιον μηχανικο.απλα πρεπει να τον συμβουλευτω τωρα η οταν υποτιθεται λυθει το θεμα.δεν ξερω ποιο ειναι το σωστο ή η καταλληλη στιγμη.

 

Νομίζω ότι είναι καλύτερα πριν λυθεί το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.