Μετάβαση στο περιεχόμενο

νομιμοποιηση αυθαιρετου


mairykouk

Recommended Posts

Καλησπερα σας ηθελα να σας κανω μια ερωτηση μιας και ειμαι εντελως ασχετη με αυτα και δεν ξερω που να απευθυνθω.

πριν 7 χρονια ο παππους μου ξεκινησε ενα σπιτι σε ενα οικοπεδο εντος σχεδιου το οποιο ειναι αυθαιρετο. Επτα χρονια τωρα επειδη εφυγε απο την ζωη το σπιτι εχει μεινει μισοτελειωμενο ''γιαπι'' .Εχοντας καποια χρηματα σκεφτηκα να το τελειωσω ομως δεν γνωριζω τι πρεπει να κανω για την νομιμοποιηση του.τι χρειαζετε να κανω και με συμφερει να το νομιμοποιησω η πιο πολλα θα μου παει η νομιμοποιηση απο το ιδιο το σπιτι? Με συμφερει ?Και αν ναι πως θα μπορουσα να το καταφερω αυτο?

Σας ευχαριστω! :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

οι πληροφοριες που δινεις δεν ειναι αρκετες για να εχεις απαντηση

Μήπως υπήρχε άδεια?

Αν όχι, πρεπει κανεις να ξερει ακριβη στοιχεια (όρους δομησης της περιοχης, διαστάσεις οικοπέδου και κτιριου, θέση του μέσα σε αυτο) για να σου πει αν ειναι νομιμοποιησιμο, τι θα σου στοιχιζε.... Όπως καταλαβαινεις πρεπει μάλλον να επισκεφθεις μηχανικό,για να του δώσεις ολα αυτα τα στοιχεία ή να ερθει να ελεγξει, σε περιπτωση που δεν τα γνωριζεις, για να εχεις σωστη απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.