Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συντήρηση στόλου οχημάτων - παγίων


xarisss

Recommended Posts

Μία πρώτη λύση είναι η δημιουργία βάσης δεδομένων για την διαχείριση των αντλλακτικών, εκτός από την διαχείριση εκτιμώ ότι σημαντικός παράγοντας είναι ο προγραμματισμός και η logistics παρακολούθηση. Δηλαδή η αξιοποίηση των χρησιμοποιημένων ανταλλακτικών, η δημιουργία λογιστικών και φυσικών αποθηκών με ότι αυτό συνεπάγεται δηλ. παραλαβή ανταλλακτικών, έλεγχος αποθεμάτων κ.λ.π. Τα επισημαίνω γιατί έχω πρόταση από Ο.Τ.Α. να αναλάβω το συγκεκριμένο κομμάτι, και η πρώτη εντύπωση που έχω είναι ότι δεν πρέπει να υφίσταται η έννοια της καταγραφής και του προγραμματισμού. Τα παραπάνω εκτιμώ ότι παραπέμπουν σε κάποιο εμπορικό software το οποίο σίγουρα θα υπάρχει, θα κοιτάξω να βρω, αλλά καλό θα είναι εάν γνωρίζει κάποιος κάτι αντίστοιχο να το αναφέρει.

Σχετικά με την διαχείριση πετρελαίου θα ήταν και πάλι χρήσιμο εάν μπορούμε να γνωρίζουμε περισσότερες πληροφορίες για το εν λόγω λογισμικό. Ελπίζω τα δύο τελευταία να μην αντιβαίνουν σε κανόνες του site.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την διαχείριση πετρελαίου θα ήταν και πάλι χρήσιμο εάν μπορούμε να γνωρίζουμε περισσότερες πληροφορίες για το εν λόγω λογισμικό. Ελπίζω τα δύο τελευταία να μην αντιβαίνουν σε κανόνες του site.

Επειδή επελεξα ενα λογισμικο δεν σημαινει οτι ειναι και το καλυτερο η ακομα μπορει να εχουμε διαφορετικες απαιτήσεις . Προτιμότερο θα ηταν να κανεις μια ερευνα αγοράς γύρω απο "Προγραμμα διαχειρησης αντλιας και δεξαμενης πρατηριου" και μετα να το ξανασυζητησουμε. Εμεις δεν την εχουμε βαλει ακομα αλλα εχω καταληξει καπου. Επίσης θελαμε να ελεγχουμε τους ανεφοδιασμους των οχηματων.Αν απλα θελεις την καταναλωση μπορεισ να βαλεις gps η απο τα τιμολογια καυσίμων να την υπολογίζεις καθε φορα με ενα excell.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.