Μετάβαση στο περιεχόμενο

εκτος σχεδιου ,2818τμ 90μ προσωπο σε κυριο κοινοτικο δρομο


ελλην76

Recommended Posts

τι να βεβαιωσει ο δημος?βασει ποιων αρχειων του ,ποια στοιχεια,σε ποιο τμημα του δημου?ποιος να υπογραψει τι?πως το ξερει αυτος,ποιος υπογραφει ετσι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 28
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οι τεχνικες υπηρεσιες του Δημου χρεωνονται την αιτηση.Τα χαρτια που θα σου ζητησουν να τους πας ειναι το τεκμηριο για να αποφασισουν.Ειναι τυπικη διαδικασια.Μην καθυστερεις, πηγαινε!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή γίνεται αρκετός λόγος για τις βεβαιώσεις Δήμου, Δημάρχου, Τεχνικής υπηρεσίας, πρέπει να γνωρίζεται ότι δεν έχουν καμιά αξία. Σύμφωνα με τον Κώδικα Δήμων και Κοινοτήτων ο Δήμος μπορεί να δώσει βεβαιώσεις μόνο για ότι διατηρεί αρχείο, υπάρχει και γνωμοδότηση ΝΣΚ και οδηγία στις εφορίες να μην λαμβάνεται υπ όψιν οι βεβαιώσεις ΟΤΑ ακόμη και για την παλαιότητα του κτηρίου. Υπάρχουν βέβαια Δήμαρχοι που τα δίνουν όλα.......

Link to comment
Share on other sites

Η πολεοδομία ελέγχει από πότε υφίσταται το αγροτεμάχιο βάσει συμβολαίου...ούτως η άλλως, νομικά είναι αυτά...δεν αμφιβάλλω βέβαια ότι πολλές πολεοδομίες ελέγχουν βάσει ημερομηνίας μεταγραφής...που και πάλι δεν είναι σωστό...όλα στο περίπου είναι! :)

Link to comment
Share on other sites

AN εχει φτασει να παρει κανεις οικοδομικη αδεια νομιμα με κατι αντιστοιχο,ας πει τι ηταν αυτο το συμπληρωματικο στο συμβολαιο ,να το επισυναψω και εγω.σας ευχαριστω για τις απαντησεις ως εδω

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου αναφερανε κατι περι δικαστικης αποφασεως για τη χρησικτησια,για να παω σε παρεκλισση.ειναι δυνατο χαρτι αυτο?μπορω να το παρω?πως να κινηθω?πως γινεται κατι τετοιο?δικηγορος?μαρτυρες?που να απευθηνθω?ΝΑ ΨΑΧΝΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΕΡΙ ΧΡΗΣΙΚΤΗΣΙΑΣ?

 

Εγκ-9622/1473/7/4-3-92 Εγκ-7/92 Ε-7/92 ΕΔΩ υπαγομαι εγω? ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ 6?

Link to comment
Share on other sites

ελλην76, δεν θέλω να φανώ κακός, αλλά παραπάνω απο μια βδομάδα θέτεις συνεχόμενα ερωτήματα στο forum και ενώ υπάρχει ειδικό section για απορίες ΜΗ μηχανικών, πολλοί συνάδελφοι έχουν δώσει απαντήσεις σε πολλά ερωτήματα σου.

Αλλά, πλέον, από την στιγμή που τα ερωτήματα σου έχουν γίνει τόσο πολλά και συγκεκριμένα, ήρθε επιτέλους η ώρα να απευθυνθείς επίσημα σε έναν συνάδελφο μηχανικό, στο γραφείο του, να συζητήσετε και να δεις τι θα κάνεις!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

στο FORUM ανοικτα ρωτω ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ και ιδιωτες αν υπαρχει απαντηση στα ερωτηματα που εθεσα!το θρασσος σου θα πει ,πως η δεν ξερετε τι σας γινεται η ψαχνετε για πελατες .ευχαριστω για τη φιλοξενεια και λυπαμαι για το χρονο

Link to comment
Share on other sites

Αφενός το forum φιλοξενεί επαγγελματίες, ΟΧΙ ιδιώτες.

Αφετέρου, θα ήθελα από τους συναδέλφους που συμμετείχαν στην κουβέντα να μου πούν εαν αντιλήφθηκαν θράσος από τα λεγόμενα μου.

Οπως και να έχει , είσαι λάθος αν θες, μπορείς να συνεχίσεις την κουβεντα με τους υπόλοιπους συναδέλφους.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.