Μετάβαση στο περιεχόμενο

[ΤΣΜΕΔΕ] Αποζημίωση ασφαλισμένου για εξετάσεις


gvarth

Recommended Posts

Πριν μερικές ημέρες έκαναν σε ιδιωτικό νοσοκομείο υπέρηχο στον τρίχρονο γιό μου. Πλήρωσα 94 Euro και πήρα πίσω 6 και κάτι ... :shock:

Οι εισφορές όσο πάνε και αυξάνονται ... Οι παροχές μειώνονται και άστα να πάνε ...

Ζήτησα να μιλήσω με τον υπεύθυνο γιατρό και μου είπε ότι αυτό είναι το επίσημο τιμολόγιο του δημοσίου για το υπέρηχο !

 

Μήπως κάτι δεν έκανα καλά ;

Μήπως ακολουθείται κάποια άλλη διαδικασία όταν γίνονται εξετάσεις του παιδιού σε ιδιωτικά νοσοκομεία ;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να ρωτήσεις στο ΤΣΜΕΔΕ με ποια εργαστήρια και νοσοκομεία έχει σύμβαση. Εμένα η παιδίατρος ήθελε να πάμε σε κάποιο εργαστήριο που χρέωνε 150Ε ! για τον υπέρηχο. Πήγαμε στη Euromedica πληρώσαμε νομίζω 15 Ε και με τις αποδείξεις τα πήραμε όλα από το ΤΣΜΕΔΕ.

Link to comment
Share on other sites

Στη Θεσσαλονίκη υπάρχει η Ευρωδιάγνωση που έχει σύμβαση με το ΤΣΜΕΔΕ και παίρνεις πίσω ΟΛΑ τα χρήματα που θα πληρώσεις (επιβεβαιωμένο για αιματολογικές και υπέρηχο).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.