Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μηχανικός Σε νέες πηγές ενέργειας;


pectel

Recommended Posts

Για σε όλους...

Είμαι νέος στο φόρουμ.

Είμαι μαθητής της τρίτης λυκείου και θέλω να περάσω Μηχανολόγος και γενικά σε ο,τι ασχολείται με μηχανολογικά θέματα...

 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι που με ενδιαφέρει...

 

Τα τελευταία χρόνια έχουν αρχίσει και αναπτύσσονται τα αυτοκίνητα με υδρογόνο, ρεύμα και γενικά νέους τρόπους πρόσληψης ενέργειας.

Θα με ενδιέφερε πολύ αν γινόταν να σπουδάσω σε κάποια σχολή ή και με μεταπτυχιακό να πάρω ειδικότητα στο να επισκευάζω τέτοιου είδους οχήματα που ουσιαστικά είναι το μέλλον και σε 6 χρόνια που θα βγω στην αγορά εργασίας θα είναι και πάνω στο ξεκίνημα.

 

Συγνώμη αν σας κούρασα.

Ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

electrical_salonika, τα ίδια και χειρότερα συμβαίνουν και σε άλλες δουλειές, αυτό δε σημαίνει ότι είμαστε το πιο γκαντέμικο επάγγελμα...

 

pectel, να περάσεις Μηχαν. Μηχανικών ή ΤΕΙ μηχανολογίας (το πρώτο έχει κατοχυρωμένα ΕΔ το δεύτερο όχι) και να ακολουθήσει τις ομάδες εργασίες που ασχολούνται με αυτό που θες να κάνεις και να κάνεις μια καλή διπλωματική εργασία πάνω σε αυτό. ήδη ένα παλικαράκι στους Μεταλλειολόγος διάβασα σήμερα ότι έχει κάνει σαν και αυτό που θες: δημιούργησε ένα νέο τύπου συσσωρευτή για χρήση σε αυτοκίνητα ΙΧ, και από του χρόνου θα λανσάρεται και στην αγορά...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.