Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού έχει το δικαίωμα μεταπτυχιακού;


Recommended Posts

Η πανεπιστημιακή εκπαίδευση όμως ανήκει στην ανωτάτη εκπαίδευση. Αυτή που προσπαθούν ακόμα και τα ΤΕΙ να μπουν ή έστω να τα αποδεχτούν.

Η ΑΔΣΕΝ έχει 4ετη φοίτηση όμως? (δε γνωρίζω)

"Οι απόφοιτοι των σχολών αποκτούν τον τίτλο σπουδών Ανωτέρας Εκπαίδευσης

και ταυτόχρονα το δίπλωμα Αξιωματικού Γ τάξης, Πλοιάρχου ή Μηχανικού Ε.Ν.

Επίσης μπορούν να συνεχίσουν τις σπουδές τους σε σχολές των ΑΕΙ και ΤΕΙ ή να πραγματοποιήσουν μεταπτυχιακές σπουδές σε Σχολές του Εξωτερικού."

 

Για κάποιο λόγο λοιπόν μπορούν μονό στο εξωτερικό..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ FORUM.. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΟΠΟΥ ΑΦΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΡΚΑΡΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ FUJAIRAH ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ Η ΖΕΣΤΗ... ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΟ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ: ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΜΠΙΝΑ ΜΙΑΣ ΔΥΧΡΟΝΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΓΙΑ ΨΥΞΗ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΕΣ ΑΝΤΛΙΕΣ ΛΑΔΙΟΥ ΚΑΙ ΑΠΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΤΗΣ ΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ ΚΑΙ ΑΠΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥΥ BLOWER ΓΙΑΤΙ ΑΠΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ BLOWER TO ΛΑΔΙ ΑΝΑΠΤΥΣΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΥΡΜΠΙΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΥΡΜΠΙΝΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΥΣΑΕΡΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 400 C + ΔΕΝ ΤΗΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΟΘΜΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΛΥΣΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΑΦΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΕΟΣ ΣΤΟ FORUM, ΤΟ ΞΕΡΩ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΑΥΤΗ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΕΣ ΙΣΧΥΕΙ.ΤΕΛΙΩΣΕ ΤΗ ΣΧΟΛΗ ΠΑΡΕ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ ΤΟΥ Γ΄ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ.ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΑΝ ΠΑΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΕΣ ΨΑΧΝΟΥΝ ΓΙΑ ΕΛΛΗΝΑ Γ΄ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΜΕ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΤΙΣ ΝΑΥΤΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ.ΑΛΛΑ ΨΑΧΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑ ΓΕΝΙΚΩΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ,ΑΦΟΥ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΟ ΧΟΡΟ ΠΑΡΕ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟΥ Β΄ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΠΤΥΧΙΑΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟΥ Α΄ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΕΚΕΙ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΡΤΕΣ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.