Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ιδιοκτησιακό καθεστώς οικοπέδου για εμπορική αποθήκη


Recommended Posts

Σε ενα αγροτεμαχιο υπαρχουν 2 συνιδιοκτητες με ποσοστο 50%. Ο ενας ειναι γραμμενος στο εμποροβιοτεχνικο επιμελητηριο και ο αλλος ειναι "απλος θνητος". Θελω να ανεγειρω εμπορικη αποθηκη που προυποθετει εγκριση φορεα ο οποιος δε μου δινει γιατι το 50% ανηκει στον "απλο θνητο". Έχει χειριστει κανεις κανενας τετοιο θεμα? Καμια συμβουλη?

 

Παρατήρηση: Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στο κείμενο των δημοσιεύσεων όσο και σ' αυτό των τίτλων.

Τα θέματα πρέπει να αναρτώνται στην σωστή θεματική κατηγορία ανεξάρτητα της επαγγελματικής σας ιδιότητας. Ένας Πολιτικός Μηχανικός πχ δεν δημοσιεύει ένα θέμα που αφορά "Αμοιβές-Οικονομικά Αδειών" στην ενότητα των "Πολιτικών Μηχανικών".

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ.

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Υπεύθυνη δήλωση από τον "απλό θνητό" ότι συναινεί στην κατασκευή της αποθήκης νομίζω ότι είναι αρκετή.

 

Προσωπικά θα τους ζητούσα να μου υποδείξουν τη νομοθεσία βάση της οποίας στηρίζουν αυτά που μου λένε. Καλό είναι να τη βρεις και να τη μελετήσεις προσεκτικά γιατί 9/10 φορές οι υπάλληλοι δεν ξέρουν να διαβάζουν!!! Άσε που αν το ψάξεις μπορεί να βρεις και καμμιά εγκύκλιο!!!

 

Νομίζω όμως ότι η υπεύθυνη δήλωση πρέπει να είναι αρκετή.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.