Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οδοντιατρικές δαπάνες


tleventakis

Recommended Posts

Συνάδελφοι, καλημέρα..!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω τι ισχύει με το ΤΣΜΕΔΕ και την κάλυψη οδοντιατρικών δαπανών. Απ' ότι έιδα στο site του ταμείου δεν αναφέρει κάτι συγκεκριμένο (π.χ. συμβεβλημένοι οδοντίατροι) παρά μόνο για κάποιες δαπάνες...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

απο οσο ξέρω συνάδελφε, κανένας οδοντίατρος δεν είναι συμβεβλημένος με ταμείο υγείας....

οπότε....πληρώνεις κανονικά το τι ζητάει ο οδοντίατρος σου και μετά με την αποδειξούλα στο ΤΣΜΕΔΕ για να πάρεις....μάλλον ψίχουλα.

Link to comment
Share on other sites

απο οσο ξέρω συνάδελφε, κανένας οδοντίατρος δεν είναι συμβεβλημένος με ταμείο υγείας....

οπότε....πληρώνεις κανονικά το τι ζητάει ο οδοντίατρος σου και μετά με την αποδειξούλα στο ΤΣΜΕΔΕ για να πάρεις....μάλλον ψίχουλα.

 

Έτσι όπως τα λέει ο stavrosa είναι...

Αν κάνεις για παράδειγμα σφράγισμα, που στον οδοντίατρο θα το πληρώσεις από 50 έως 80 ευρώπουλα, από το ταμείο μας θα πάρεις 6 και κάτι!!!

Δηλαδή δεν αξίζει τον κόπο να τρέχεις, εκτός αν είναι δίπλα σου :)

Link to comment
Share on other sites

απο οσο ξέρω συνάδελφε, κανένας οδοντίατρος δεν είναι συμβεβλημένος με ταμείο υγείας....

οπότε....πληρώνεις κανονικά το τι ζητάει ο οδοντίατρος σου και μετά με την αποδειξούλα στο ΤΣΜΕΔΕ για να πάρεις....μάλλον ψίχουλα.

 

Εεεε όχι και ψίχουλα τα 800 ευρωπουλάκια μετά την προσκόμιση αποδειξούλας για σιδεράκια με συνολικό κόστος περίπου 2000 ευρώ.Για περισσότερες πληροφορίες στο ταμείο παρακαλώ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.