Μετάβαση στο περιεχόμενο

Και η Energa στην αγορά φωτοβολταϊκών....


Sonik79

Recommended Posts

Η όλη διαδικασία γίνεται μέσω ΔΕΗ και υπογράφεται η σύμβαση συμψηφισμού με τον πάροχο(Energa).Άργησε να μπει στο παιχνίδι πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Θα το θέσω κόσμια,

δεν έχω μιλήσει με ποιό ασόβαρους

τα έτη που λένε τηλεφωνικά είναι 2 και κατανάλωση μέχρι 12.000kWh/yr (ή κάτι τέτοιο)

η τιμές που δίνουν.....

είτε πουλάνε συνδέσεις είτε φ/β είτε μπανάνες το ίδιο και το αυτό

εγώ πήρα να ρωτήσω κάτι που είχα θέσει σε άλλο Post και στην αρχή μου δώσανε λάθος απάντηση (τι γίνεται αν φύγεις απο το εναλακτικό και πας αλλου με την τιμή της kWh)

dust

Link to comment
Share on other sites

Οι εναλλακτικοί πάροχοι ήδη έχουν μπεί μέσα αρκετά,και προσπαθούν να βγάλουν τα σπασμένα μπαίνοντας στην αγορά των φ/β εκμεταλλευόμενοι το δίκτυο των εξωτερικών πωλητών που έχουν.Το τι τελικά θα γίνει στην περίπτωση που σκάσει κάποιο κανόνι στην αγορά αύριο μεθαύριο κανείς δεν ξέρει δεδομένου πως κατά την γνώμη μου δεν μπορεί να είναι μακροχρόνια βιώσιμος εναλλακτικός πάροχος ο οποίος δεν διαθέτει μονάδα παραγωγής παρά μόνο κάποιους φ/β σταθμούς.Από ότι ξέρω ψάχνουν αυτή την στιγμή για συνεργεία εγκατάστασης και θα δουλεψουν με Yingli & Schueco.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.